Skocz do zawartości

Konfiguracja widoku

Polecane posty

11 minut temu, Piotr Szerment napisał:

Mam taka drobna kwestię, czy można zmienić widok modelu ?

Tak.

 

13 minut temu, Piotr Szerment napisał:

Potrzebuję uzyskać osobną kolumnę z symbolem modelu a w tej chwili nie wiadomo dlaczego jest kolumna łączona Symbol +Nazwa modelu zupełnie inaczej jak w asortymencie.

Czy można gdzieś zmienić to ustawienie ?

Standardowo - w konfiguracji widoku:

image.png.e55a07205ea54460d4fff394552b6289.png

Link to postu

Standardowo - w konfiguracji widoku:    -  Nie rozumiem ???

 

Symbol  - pokazuje indywidualny symbol dla każdego wariantu a ja potrzebuję symbol Modelu przy każdym wariancie.

Na prtscr jest zaznaczona kolumna Symbol i nazwa modelu ( cały problem w tym że obie wartości są w jednej kolumnie) złączone a nie np jak w widoku asortymentu w osobnych kolumnach.

Link to postu
37 minut temu, Piotr Szerment napisał:

Standardowo - w konfiguracji widoku:    -  Nie rozumiem ???

Pokazałem miejsce, w którym można zmienić konfigurację widoku - jakie możliwości posiada program.

 

48 minut temu, Piotr Szerment napisał:

Symbol  - pokazuje indywidualny symbol dla każdego wariantu a ja potrzebuję symbol Modelu przy każdym wariancie.

Dla ścisłości - symbol pokazuje symbol modelu dla modelu i symbol wariantu dla wariantu.

 

53 minuty temu, Piotr Szerment napisał:

Na prtscr jest zaznaczona kolumna Symbol i nazwa modelu ( cały problem w tym że obie wartości są w jednej kolumnie) złączone....

Nie, jest zaznaczona kolumna "Symbol".

 

54 minuty temu, Piotr Szerment napisał:

...a nie np jak w widoku asortymentu w osobnych kolumnach.

Proszę rozważyć pobranie danych o symbolu modelu z widoku asortyment (złączenie w arkuszu kalkulacyjnym).

 

--

 

Obecnie nie można uzyskać oczekiwanego efektu w widoku "Modele", poza powyższą propozycją może jest rozważyć raport, które zaprezentuje dane w oczekiwany sposób. 

 

 

Link to postu

Wdrożyłem dodatkowe pole własne o nazwie symbol modelu (pola własne są widoczne w widoku modelu).

Założenie  ma to na celu uzyskanie eksportu do excela  z przygotowanym wierszem i zawartością danych model. 

Taka operacja skraca czas poświęcony na importy do zewnętrznych programów e-commerce o każdorazowe przygotowywanie  manualne wiersza z zawartością danych Rodzica w tym przypadku Model. Co więcej pozwala to na pewną dozę automatyzacji takiego procesu.

 

Niezrozumiała jest dla to dla mnie pewna niekonsekwencja ze strony twórców programu. W widoku asortymentu mamy dwie osobne kolumny nazwa modelu i symbol modelu, natomiast w widoku Modelu jest to kolumna połączona (co autor miał na myśli ?) Może nie umiem znaleźć zastosowania dla tego typu rozwiązania. 

 

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...