Skocz do zawartości

Rachmistrz nexo ZUS za wspólnika i pracowników

Polecane posty

Od niedawna używam Rachmistrza nexo w swoim biurze do obsługi KPiR klientów. Do kadr i płac mam programy z innej firmy i nie chcę tego zmieniać na ten moment. Chciałabym jednak za pośrednictwem raportów portalu biura wysłać prawidłową kwotę składek ZUS. W rachmistrzu nalicza mi prawidłowo składki wspólnika, ale nie wiem jak dodać składki za pracowników. Nie wiem czy w ogóle jest taka opcja? Będę wdzięczna za pomoc. 

Link to postu

Dzień dobry,

 

aby przekazać do Portalu Biura informację o składkach ZUS pracowników należy mieć wprowadzone wynagrodzenia za dany miesiąc, a żeby to zrobić trzeba:

  1. Dodać pracownika i stworzyć dla niego umowę,
  2. Wygenerować listę płac,
  3. Wysłać raport Przelewy i Wynagrodzenia do Portalu Biura.

Przed wysłaniem na Portal Biura informacje o naliczonych składkach ZUS dla pracowników można zweryfikować w raporcie "Informacja zbiorcza".

Do Portalu Biura zostaną wysłane dane które są zawarte w tym raporcie. 

 

UWAGA! W przypadku JDG zatrudniających pracowników w przelewach wyświetlane są skonsolidowane płatności ZUS, aby uniknąć konieczności wykonywania kilku przelewów na ten sam numer konta (pod warunkiem, że dla wszystkich pozycji w programie księgowym uzupełniony jest ten sam numer rachunku ZUS).

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...