Skocz do zawartości

błędnie wyliczona składka ZUS w deklaracji kwartalanej PIT , deklaracji PIT 36 i deklaracji zdrowotnej

Polecane posty

Mam problem, ale tylko w 1 podmiocie -błędnie nalicza kwotę zapłaconej składki na ub, społeczne podatniczki. Od stycznia do lipca Pani była na macierzyńskim, zatem naliczana była tylko składka zdrowotna, począwszy od deklaracji za sierpień powinno być naliczane i społeczne i zdrowotne. Zmieniłam parametry od lipca na wspólniku. Pani rozliczała się kwartalnie z podatku dochodowego, za III kwartał 2022 do zaliczki na podatek PIT  została uwzględniona kwota społecznego w deklaracji -1124,23zł, natomiast cały kwartał  IV zapłaconych składek w ogóle nie wilcza się do deklaracji, ani do  IV kwartału, ani do rocznej PIT 36, ani do rocznej rozliczającej ub. zdrowotne. Cały czas widnieje kwota 1124,23 - tak jakby był tylko zapłacony sierpień pod uwagę.

Proszę o pomoc- co jest nie tak ustawione, że nie sumuje się w ogóle IV kwartał składek społecznych ?

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Link to postu

Proszę spawdzić Dane ubezpieczenia ZUS pierwszego okresu, czy jest zaznaczone uwzgl. w PIT mimo zadekretowania. Jeśli nie, proszę zaznaczyć tę opcję.

Jeśli to nie pomoże, proszę o przesłanie zrzutów ekranu danych ubezpieczeń ZUS wspólnika oraz ustawionych parametrów na styczeń, oraz lipiec.

Link to postu

Już sobie rozwiązałam sama problem - nie może być wstawiona (nie wiem dlaczego) data danych do ubezpieczenia 29.07.2022- mimo , że to jest faktyczna data , kiedy nastąpiło zgłoszenie do społecznego. Kiedy wpisałam data przystąpienia od 01.08.2022 - nagle, cudownie wszystko zaczęło poprawnie przeliczać....

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...