Skocz do zawartości

Raport RSA błędne daty

Polecane posty

Wypłacamy wynagrodzenie na 10 dzień kolejnego miesiąca.

Deklaracja RSA 01022023 powinna zawierać dane o chorobowych  z miesiąca styczeń 2023.

Do deklaracji RSA zaciąga u jednego pracownika nieobecność z powodu choroby (313) okres luty 2023 pomijając całkowicie nieobecność z powodu choroby w styczniu 2023, a u drugiego pracownika wynagrodzenie chorobowe 01.01.2023-31.01.2023 z kwotą wynagrodzenia i zasiłek chorobowy od 03.02.2023-15.02.2023.

 

Wg mnie w deklaracji RSA 01022023 przy wypłacie na 10 dzień kolejnego miesiąca  powinny być nieobecności ze stycznia 2023.

 

Joanna

Link to postu

Jeden pracownik ma wynagrodzenie chorobowe wypłacone przez pracodawcę 01.01.2023-31.01.2023- ta informacja jest w RSA. Zasiłek chorobowy wypłacany przez ZUS jest od 03.02.2023 do 15.02.2023 i ta informacja również jest w RSA( wg mnie nie powinno jej być). Okres 01.02.2023-02.02.2023 będzie jeszcze wynagrodzenie chorobowe wypłacone 10.03.2023.

 

Drugi pracownik ma zasiłek chorobowy wypłacany przez zus w ciągłości od listopada 2022.  W deklaracji 01012023 był wykazany okres 01.12.2023-31.12.2023.

W deklaracji 01022023 wykazuje 01.02.2023-28.02.2023.  Całkowicie zgubiło styczeń 2023

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Program nadal exportuje do Płatnika zasiłki (313) z przesuniętej wypłaty tj. wypłaconej w kwietniu do RSA za marzec a pomija wynagrodzenie chorobowe (331). Do tej pory program działał poprawnie czyli exportował chorobowe (czy to wynagrodzenie czy zasiłek) do RSA za miesiąc w który nastąpiła wypłata.

Wersja 1.75 SP1

Link to postu
W dniu 14.04.2023 o 16:14, Ludomiła Włodarczyk napisał:

Program nadal exportuje do Płatnika zasiłki (313) z przesuniętej wypłaty tj. wypłaconej w kwietniu do RSA za marzec a pomija wynagrodzenie chorobowe (331). Do tej pory program działał poprawnie czyli exportował chorobowe (czy to wynagrodzenie czy zasiłek) do RSA za miesiąc w który nastąpiła wypłata.

Wersja 1.75 SP1

Dzień dobry, proszę powiedzieć kto w tym przypadku wypłaca zasiłki, ZUS czy pracodawca?

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry,

Ja również pytam, czy coś drgnęło w temacie, kiedy poprawka?! U mnie, po wygenerowaniu deklaracji w gratyfikancie i exporcie do płatnika, jakieś w ogóle herezje wychodzą! np. pracownik, który był na urlopie dwa dni w maju, jest wykazany w RSA z kodem 331!, a tam gdzie naprawdę był na zwolnieniu w miejscu kwota jest zero, mimo wykazania okresu zasiłkowego !!! Co tu się wydarzyło?!

Link to postu
2 minuty temu, IZABELA PIOTROWSKA napisał:

Dzień dobry,

Ja również pytam, czy coś drgnęło w temacie, kiedy poprawka?! U mnie, po wygenerowaniu deklaracji w gratyfikancie i exporcie do płatnika, jakieś w ogóle herezje wychodzą! np. pracownik, który był na urlopie dwa dni w maju, jest wykazany w RSA z kodem 331!, a tam gdzie naprawdę był na zwolnieniu w miejscu kwota jest zero, mimo wykazania okresu zasiłkowego !!! Co tu się wydarzyło?!

Dokładnie, jest jeszcze gorzej niż było, ja odinstalowałem ostatnią aktualizację. To nie jest komfortowa sytuacja jak muszę w 70 firmach pilnować podstawowych rzeczy...

Link to postu
7 minut temu, IZABELA PIOTROWSKA napisał:

W przypadku urlopu wypoczynkowego żaden! W przypadku zwolnienia lekarskiego w moim przypadku akurat 313/331

Wprowadzane chorobowe, nie wybieramy kodu ponieważ do tej pory odpowiedni kod wybierał program, trochę trudno liczyć ciągle czy ktoś przekroczył 14/33 dni. 

Z innej beczki czy nexto też ma takie problemy? Ile kosztuje usługa przejścia a gt na nexto, przeniesienie danych itd? 

Link to postu

Szanowni Państwo, programy linii GT i nexo różnią się funkcjonalnością ze względu na użytą w nich architekturę. Niestety mnogość i niejasność zmian prawnych w ostatnim czasie faktycznie spowodowała zwiększenie liczby problemów w programie. Każdy problem jest przez nas analizowany i poprawiany najszybciej jak to jest możliwe. Poniżej lista zmian ostatniej wersji Gratyfikanta GT.

22 godziny temu, IZABELA PIOTROWSKA napisał:

W przypadku urlopu wypoczynkowego żaden! W przypadku zwolnienia lekarskiego w moim przypadku akurat 313/331

Niestety nie generujemy takiego problemu. Proszę o udostępnienie bazy danych w celu analizy problemu. Poniżej zamieszczam artykuł e-Pomocy opisujący procedurę wysyłki bazy danych.

Link to postu

Jak nie Panie Arkadiuszu, coś musi być na rzeczy, podobne problemy, o których ja piszę wyżej poruszone są w poście pt. "WYDRUK ECP-BŁĄD? WERSJA 1.76", proszę się zapoznać. Tam też użytkownik pisze o zerowej kwocie zasiłku w RSA i że program wykazuje macierzyński zamiast urlopu i na pewno też tak generuje w RSA. Za chwilę  postaram się wstawić screeny z mego programu (przypominam problem dotyczy wypłat za maj!, które są wykazywane w DRA generowanym za czerwiec!)

Edytowane przez IZABELA PIOTROWSKA
Link to postu
4 minuty temu, IZABELA PIOTROWSKA napisał:

Jak nie Panie Arkadiuszu, coś musi być na rzeczy, podobne problemy, o których ja piszę wyżej poruszone są w poście pt. "WYDRUK ECP-BŁĄD? WERSJA 1.76", proszę się zapoznać. 

Zgadza się, otrzymujemy podobne zgłoszenia. Natomiast w tym wątku poruszany jest problem wykazywania w RSA pracowników z absencją urlopową, więc tak jak wspomniałem wcześniej:

37 minut temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

Niestety nie generujemy takiego problemu. Proszę o udostępnienie bazy danych w celu analizy problemu. Poniżej zamieszczam artykuł e-Pomocy opisujący procedurę wysyłki bazy danych.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...