Skocz do zawartości

zapłata składek ZUS


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Arkadiusz Cieśla,

Polecane posty

Jednej rzeczy jeszcze nie rozumiem. 
"Deklaracja ZUS" tworzy się na podstawie "Rozliczenia właścicielskie".

Nie mogę stworzyć nowej deklaracji ZUS bo jest "Brak danych do wygenerowania deklaracji rozliczeniowej za dany miesiąc". 

Natomiast w "Rozliczenia właścicielskie" muszę podać datę zapisu (czyli datę zapłaty) a przecież jeszcze jej nie znam.

Kolejność jest raczej odwrotna. Najpierw tworzy się deklarację ZUS i na jej podstawie robi się zapis w księgach a nie na odwrót.

 

Link to postu
17 godzin temu, Iwona Grudzka napisał:

A jak się ewidencjonuje częściową zapłatę ZUS? Społeczna, zdrowotna i FP wynosił np 2.000zł a przelew został zrobiony na 1800 zł. Jak uwzględnić częściową zapłatę w PIT?

W programie nie ma automatycznej obsługi tego przypadku. Należałoby zmieniać ręcznie kwoty na deklaracji lub w zapisie KPiR (w zależności czy składki są odliczane lub są kosztem).

17 godzin temu, Iwona Grudzka napisał:

Jednej rzeczy jeszcze nie rozumiem. 
"Deklaracja ZUS" tworzy się na podstawie "Rozliczenia właścicielskie".

Nie mogę stworzyć nowej deklaracji ZUS bo jest "Brak danych do wygenerowania deklaracji rozliczeniowej za dany miesiąc". 

Natomiast w "Rozliczenia właścicielskie" muszę podać datę zapisu (czyli datę zapłaty) a przecież jeszcze jej nie znam.

Kolejność jest raczej odwrotna. Najpierw tworzy się deklarację ZUS i na jej podstawie robi się zapis w księgach a nie na odwrót.

 

Po zapisaniu rozliczeń właścicielskich może Pani edytować datę zapisu.

15 godzin temu, Tomasz Goździewski napisał:

Witam, 

pozwolę się wtrącić. Składki zus wygenerowałem i zadekretowałem do KPiR. A jak stworzyć wydruk (dowód wewnętrzny?) z tymi składkami (FP)? 

Nie bardzo rozumiem Pana pytanie. Proszę dokładniej opisać problem.

Link to postu
  • 8 miesięcy temu...

Zgłoszenie zostało zrealizowane w wersji 48.0.0. Fragment listy zmian:

"W naliczeniach składek ZUS dodano datę zapłaty, za pomocą której będzie można określać moment zapłaty składek ZUS, który może być rożny od daty naliczenia. Brak określenia daty zapłaty dla takiego naliczenia będzie skutkować tym, że nie będzie ono uwzględniane w deklaracjach skarbowych. Datę zapłaty można również wykorzystać w definicjach schematów dekretacji dotyczących składek ZUS wspólników.";

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...