Skocz do zawartości

Uprawnienie do raportu (a może nie tylko), przyspieszenie nadawania

Polecane posty

Obecnie po utworzeniu raportu, trzeba odpowiednio przejść do konfiguracji i nadać odpowiednio uprawnienia do roli czy użytkownika. Gdyby do okna poprawiania, jako zakładka, albo chociaż wywoływane z menu kontekstowego w raportach, było by możliwe otworzenie okienka, które mamy z poziomu Konfiguracja/Uprawnienia, to bardzo przyspieszyło by ten proces dodawania indywidualnych raportów dla pracowników.

 

Ogólnie, ale zakładam, że to trudne do wdrożenia, to gdyby można było otworzyć listę powiązanych uprawnień, do ich edycji, z poziomu modułu, np. klikając w jego mnemonik. Czyli przykładowo, jestem w module Zamówienia, klikam mnemonik ZN u góry (oczywiście jak mam odpowiednie uprawnienia) i pokazuje mi się słownik uprawnień z konfiguracji, odpowiednio odfiltrowany na Zamówienia i mogę odklikać odpowiednie uprawenienie osobie. Taka potrzeba wynika często z tego, że pokazuje się pracownikowi jakieś możliwości w systemie, on czegoś potrzebuje i teraz trzeba przejść znowu do modułu i je osobno odklikiwać. Ale rozumiem też skomplikowanie i trudność wdrożenia takiego rozwiązania dla wszystkich modułów.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...