Skocz do zawartości

księgowanie dokumentów wystawionych przed okresem blokady w programie w Rewizorze nexo pro

Polecane posty

Mam pytanie. Jak radzicie sobie z koniecznością zaksięgowania dokumentu zakupowego , którego data wystawienia jest wcześniejsza niż data blokady w programie? Dotyczy to np. faktur wystawionych w styczniu ale księgowanych u mnie w lutym , bo tak wpłynęły do firmy. W rewizorze nexo pro rozrachunek blokuje całą dekretację albo wymusza wpisanie bzdurnych dat  . Pracuję na programie dopiero drugi miesiąc i już zaczynam odczuwać jego dziwne ograniczenia.

Może jakaś porada w tej kwestii - księgowania bez likwidacji blokady okresu rozliczonego .

Link to postu

Ponieważ jest to dla mnie jedyny (mi  wiadomy) sposób  na ograniczenie  możliwości doksięgowania  jakiegokolwiek dokumentu w okresie już rozliczonym ( miesięcznymi) deklaracjami podatkowymi . Jeżeli istnieje inna możliwość chroniąca zawartość wpisów rozliczonych deklaracjami ,bardzo proszę o informację, jak ten okres zabezpieczyć .Po rozliczeniu miesiąca wprowadzam blokadę okresu , dokumenty w trakcie roku otrzymane po rozliczeniu danego miesiąca  (zgodnie z wszystkimi interpretacjami ) księgowane powinny być w bieżącym okresie tj. np w miesiącu otrzymania lub pierwszym jeszcze nie zatkniętym okresie sprawozdawczym (miesięcznym). Przy zamykaniu roku wiem ,że macie Państwo 13 miesiąc i to jest ok a nawet super. Ale nie ma takiego buforu przy wprowadzaniu dokumentów z poprzednich okresów , które należy zaksięgować w bieżącym okresie ( miesięcznym). Dotyczy to również dokumentów przesyłanych lub zaczytywanych przez Portal biura. Blokada -  bo z poprzedniego okresu. Pracowałam kiedyś na Rewizorze GT , korzystając z usług OCR Skanye i wiem czemu jest blokada , żeby dokumenty zaczytywane nie wpadały w poprzednie okresy. Ale ... ja muszę w tym miesiącu zaksięgować dokument ( zaczytać ) z datą wystawienia z poprzedniego i rozliczyć go w tym a nie poprzednim miesiącu.

Proszę o informację jak w tej kwestii działa program i jakie mam wprowadzić ustawienia programowe , żeby zadziałały.

Link to postu

Wyłączanie blokady tymczasowo dla pracowników , którzy rozliczają np 30 firm , żle się skończy. Ja zamykam okresy a pracownicy mają pracować dalej . Do poprzednich okresów nie wracamy , nie ruszamy. Proszę o propozycję jaką w tej kwestii umożliwia program.

Link to postu

Program powinien blokować możliwość zapisu w zamkniętych okresach sprawozdawczych (miesięcznych ,rocznych ). Ale zezwolić na ujęcie kosztów w miesiącu następnym z pełnymi danymi dokumentu (np. faktury) tj. data wystawienia ,rozrachunki itd.

Data wystawienia faktury powinna być neutralna dla rejestrów bo przy księgach handlowych decyduje - data zapisu do księgi handlowej a nie data faktury.    Cytuję:

Pismo z dnia 25 stycznia 2021 r. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej

W myśl art. 22 ust. 5d ww. ustawy, za dzień poniesienia kosztu uzyskania przychodów, z zastrzeżeniem ust. 5e, 6ba, 6bb i 7b, uważa się dzień, na który ujęto koszt w księgach rachunkowych (zaksięgowano) na podstawie otrzymanej faktury (rachunku), albo dzień, na który ujęto koszt na podstawie innego dowodu w przypadku braku faktury (rachunku), z wyjątkiem sytuacji gdy dotyczyłoby to ujętych jako koszty rezerw albo biernych rozliczeń międzyokresowych kosztów.

Zatem, elementem decydującym o momencie rozpoznania kosztów uzyskania przychodów jest data, na którą (pod którą) dany koszt został prawidłowo ujęty w księgach rachunkowych. Ponadto z przepisu tego wynika, że podstawą do ujęcia kosztu jest faktura (rachunek) lub inny dowód wówczas, gdy nie ma faktur (rachunków).

Link to postu

Dzień dobry,

na zapisie w Ewidencji VAT zakupu data zakończenia dostawy musi być późniejsza niż data blokady okresu.

 

Data zapisu na dekrecie jest późniejsza niż data blokady okresu, więc nie generuje błędu – program pozwala na taki zapis.

 

Problem pojawia się w momencie tworzenia rozrachunku. Komunikat "Data dokumentu nie może pochodzić z zablokowanego okresu." dotyczy pola "Data dokumentu" na rozrachunku.

 

Zgodnie z tematem przesłanym przez Pana Łukasza, sugestię zmian mamy zapisaną.  

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...