Skocz do zawartości

Schemat importu faktury sprzedaży OSS

Polecane posty

Mam stworzony schemat importu dla OSS:

image.thumb.png.8a489eaefadee30a5fc8161ade45ddeb.png

Po wczytaniu faktur dotyczących transakcji OSS i wybraniu dekretuj automatycznie wg parametrów to pojawia się błąd:

image.png.f0372d0f4d737f095113c01650302ee2.png

Natomiast po wybraniu Dekretuj automatycznie wg schematu bez potwierdzenia i wskazaniu tego schematu faktury się dekretują. W czym może być problem?

 

Link to postu
23 godziny temu, Krzysztof Lasko napisał:

image.png.4fc87995a3c6766f9ca499ea79f26868.png

Problem wynika z tego, że według kolejności wykonywany był schemat "Faktura VAT sprzedaży", który próbował zapisać w Ewidencji VAT sprzedaży dokument z transakcją WSTO-OSS. Proszę zmienić kolejność wykonywania schematów lub dodać odpowiednie warunki wyboru na schematach. 

Link to postu

Ogólnie można "trzymać" się reguły, że w pierwszej kolejności wykonywania schematu ustawiamy schematy najbardziej owarunkowane. Na końcu tej kolejności zaś schematy najmniej owarunkowane. Z racji tego, że w zasadzie można tworzyć nieskończoną liczbę warunków, trudno wskazać jednoznacznie konkretne rozwiązanie. Dużo zależy od specyfiki pracy i dokumentów. Polecam testowanie funkcjonalności na bazie przykładowej. W razie problemów może Pan skorzystać z pomocy Serwisantów.


Lista Punktów Serwisowych - nexo

Link to postu
9 minut temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

W razie problemów może Pan skorzystać z pomocy Serwisantów.

Oni nigdy nie mają czasu 😉 Zanim wdrożyłem Nexo prosiłem kliku z Wrocławia o pomoc, żaden nie miał czasu, a jeden zaproponował kupno "Krok po kroku"... Niestety od 16 lat pracy z Insert nauczyłem się, że muszę liczyć na siebie.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...