Skocz do zawartości

Chorobowe na umowie godzinowej

Polecane posty

Jesteśmy płatnikiem składek, zatrudniamy powyżej 20 pracowników. Zleceniobiorca był na zwolnieniu lekarskim 3 dni, musimy mu wypłacić wynagrodzenie chorobowe. Zleceniobiorca przepracował 136 godzin 24 godziny był na zwolnieniu. Program wylicza mi wartość nominalą 3100,80 i pomniejsza wartość do 2553,60 brutto Kod świadczenia wpisałam 331 gdzie szukać błędu?

Link to postu

Panie Jacku może inny przykład. Pierwsza umowa była od 07.11-30.11 druga od 01.02-28.02 i teraz jest następna od 01.03

Pracownik przepracował 78 godzin plus 16 godzin na L4 Program wylicza mi podstawę godzinową 1778,40 tu jest ok, ale nie zaciąga mi wynagrodzenia chorobowego  w kwocie 162,18 na umowie godzinowej za to L4. Może mam żle ustawione parametry. Tylko nie wiem co zmienić i gdzie tego szukać. Może pomogą załączniki

Zrzut ekranu 2023-03-23 090423.png

Zrzut ekranu 2023-03-23 090512.png

Link to postu
5 minut temu, Marta Kapica-Pawęzka napisał:

Panie Jacku może inny przykład. Pierwsza umowa była od 07.11-30.11 druga od 01.02-28.02 i teraz jest następna od 01.03

Pracownik przepracował 78 godzin plus 16 godzin na L4 Program wylicza mi podstawę godzinową 1778,40 tu jest ok, ale nie zaciąga mi wynagrodzenia chorobowego  w kwocie 162,18 na umowie godzinowej za to L4. Może mam żle ustawione parametry. Tylko nie wiem co zmienić i gdzie tego szukać. Może pomogą załączniki

Proszę przeczytać jeszcze raz swoją wypowiedź i zastanowić się co ja mam z niej zrozumieć.

Co ma jedna umowa do drugiej?

Skąd mam wiedzieć, że chorobowe ma wynosić 162,18?

Od kiedy na umowie zleceniu wypłaca się wynagrodzenie chorobowe?

Wszystko co dotyczy obliczania podstawy wymiaru zasiłku chorobowego i ostatecznej jego wartości jest w absencji na drugiej zakładce.

Link to postu

Ma Pan rację pierwsza umowa była w od 07.11-30.11.2022 druga od 01.12.2022-28.02 trzecia od 01.03. Pracownik ma dobrowolne chorobowe i prawo do zasiłku chorobowego, w przypadku umowy zlecenie, zatrudniony nabywa po upływie 90 dni nieprzerwanego okresu ubezpieczenia więc okres wyczekiwania minął 

Zasiłek chorobowy w przypadku zleceniobiorcy wypłaca płatnik składek w sytuacji kiedy zgłasza do ubezpieczenia chorobowego powyżej 20 ubezpieczonych (my się do tego kwalifikujemy) Naniosłam absencję, a w programie w składnikach nie widać naliczonego zasiłku chorobowego. 
49 minut temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Wszystko co dotyczy obliczania podstawy wymiaru zasiłku chorobowego i ostatecznej jego wartości jest w absencji na drugiej zakładce.

Tu się też wszystko zgadza na drugiej zakładce jest wartość zasiłku chorobowego, ale nie ma tego na pierwszej stronie w składnikach a wydaje mi się że powinno być, chyba że się mylę.  

Link to postu

Odnosiłem się tylko do Pani pytania o "wynagrodzenie chorobowe", które w umowach zleceniach nie występuje.

 

Proszę pokazać definicję listy rachunków, która jest użyta w tej umowie.

Proszę pokazać absencję - obie zakładki.

Czy skasowanie i naliczenie rachunku od nowa nie powoduje, że zasiłek pojawia się na rachunku?

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...