Skocz do zawartości

[SFERA] Cykliczny import dokumentów z innego systemu

Polecane posty

Dzień dobry, zaczynam dopiero pracę ze Sfera nexo. Wcześniej miałem do czynienia tylko ze Sferą do GT. Tutaj moje pytanie. Przede mną projekt aplikacji do importu cyklicznego dokumentów z obcego systemu do Subiekta nexo. Jak do tej pory przy takich projektach jeżeli chodzi o Subiekt GT tworzyłem osobną aplikację. W tym przypadku stworzyłbym aplikacje z timerem która co zadany czas pobiera dane z obcej bazy i na ich podstawie dodawałbym dokumenty w Subiekcie. W tej chwili zrobiłbym to samo w nexo. Z tym że widzę tu pewną niedogodność. Jeżeli zmieni się wersja nexo zawsze będę musiał podgrywać nowe biblioteki pod projekt w VS. Według tego co zawiera dokumentacja do Sfery widzę że możliwe tworzenie rozszerzeń i ich implementacja w taki sposób że zawsze mam dostęp do aktualnych bibliotek Insert. 

Czy mógłbym prosić o nakierowanie mnie w jaki sposób można by stworzyć takie rozszerzenie jak opisałem powyżej? Aplikacja na pewno musiałaby by mieć jakiś mały panel zarządczy do wprowadzenia np. danych dostępowych do zewnętrzej bazy danych plus mechanizm który raz dziennie importowałby dokumenty.

Link to postu
Godzinę temu, Marcin Gawlik napisał:

Z tym że widzę tu pewną niedogodność. Jeżeli zmieni się wersja nexo zawsze będę musiał podgrywać nowe biblioteki pod projekt w VS.

Proszę Sobie przygotować folder na biblioteki w jakieś lokalizacji, nie nazwany wersją, i tam wrzucić biblioteki i do niego podłączyć. Zmieni Pan wersję podmiotu, podmienia Pan biblioteki, VS sobie od razu kompiluje z nowymi, działa bez zarzutu, wiem bo tak robię.

 

Godzinę temu, Marcin Gawlik napisał:

Według tego co zawiera dokumentacja do Sfery widzę że możliwe tworzenie rozszerzeń i ich implementacja w taki sposób że zawsze mam dostęp do aktualnych bibliotek Insert. 

Tak, korzystając z szablonów w nowej wersji SDK, tworzy się nawet instalator i nic Pan z tej dokumentacji robić już nie musi, poza jego doinstalowaniem do bazy podmiotu, nawet skróty stworzy. Proszę sprawdzić folder SDK, są tam instalatory do VS.

 

Godzinę temu, Marcin Gawlik napisał:

Aplikacja na pewno musiałaby by mieć jakiś mały panel zarządczy do wprowadzenia np. danych dostępowych do zewnętrzej bazy danych plus mechanizm który raz dziennie importowałby dokumenty.

Tutaj niestety pojawiają się problemy. Podejścia są różne - tablica w bazie, plik XML z konfiguracją, parametry. Zapozna się Pan z tym wątkiem, tam wybuchła mała dyskusja w temacie - na określanie parametrów z poziomu NEXO, niestety na ten moment nie ma co liczyć :(

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...