Skocz do zawartości

Polecane posty

Jak rozliczacie ulgę 4+ w pit 36?. Mam wstawioną ulgę u wspólnika. Przy obliczaniu zaliczek miesięcznych ładnie pomniejszał sam przychód o 85528zł. W pit 36 mino zaznaczenia ptaszka ulga 4+-poz. 75 i wstawienia kwoty 85528- poz. 87 nie pomniejsza przychodu w poz. 99 i w pit/b. Mam to ręcznie odjąć w pit/b 🙄.Wersja 1.75 hf1 ale w opisie hf2 nie ma takich zmian

Link to postu

Dzień dobry,

proszę jeszcze zweryfikować, czy definicje sprawozdań nie stanowią problemu – przed wykonaniem poniższych operacji zalecamy archiwizację podmiotu.

 

W module Deklaracji skarbowych proszę wybrać Operacje – Parametry i słowniki – Wersje deklaracji, w lewym górnym rogu wybrać PIT-36 i w prawym górnym rogu Przywróć domyślną definicję. To samo proszę zrobić dla PIT/B. Po przywróceniu domyślnych definicji proszę wyliczyć deklarację na nowo. Czy problem nadal występuje?

Link to postu

Podejrzewam, że problem jest spowodowany wartością wskazaną w polu Forma prawna. 

Zakładam, że ma tam Pan wskazaną jednoosobową działalność gospodarczą (jeżeli się mylę, proszę mnie poprawić).

 

Proszę tymczasowo wskazać tam Spółka z o.o., a następnie wyliczyć PIT-36 na nowo (funkcja "Wylicz od nowa" nie zadziała – trzeba dodać nową deklarację). 

Czy z takim ustawieniem, na wygenerowanej deklaracji pole 99 jest pomniejszone o kwotę z pola 87?

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...