Skocz do zawartości

Statusy faktur zaliczkowych

Polecane posty

Witam.

Mam problem z właściwą zmianą zamówień przy wydaniach cząstkowych w połączeniu z fakturą zaliczkową.

 

Przebieg sprzedaży:

1. Klient wpłaca zaliczkę na pełną kwotę np proformy. Na tej podstawie wystawiamy Fakturę zaliczkową, która automatycznie ma status "C" 

2. W momencie dostawy wystawiamy fakturę końcową z poprzedniej zaliczkowej i ustawiamy status "W" towar wydany i zrealizowane usługi.

 

W tym momencie mamy 2 dokumenty, zamówienie zamknięte, z wyjątkiem statusu "C" przy fakturze zaliczkowej cząstkowej, którego nie da się zmienić. Na liście dokumentów wygląda tak jakby status nie został zamknięty.

 

Po najechaniu na status C faktury zaliczkowej dymek kontekstowy jest "Dokument zaliczkowany", natomiast przy normalnych fakturach przy "C" dymek to "Towar wydany i wykonane usługi".

Być może te dokumenty przypadkowo mają taką samą literę statusu? Czy da się to zmienić?

 

 

Z góry dzięki za odp.

Link to postu
Dnia 23.11.2016 at 22:06, J J napisał:

Po najechaniu na status C faktury zaliczkowej dymek kontekstowy jest "Dokument zaliczkowany", natomiast przy normalnych fakturach przy "C" dymek to "Towar wydany i wykonane usługi".

 

Z tego co wiem to status "C" na dokumentach FS oznacza Częściowa rezerwacja dostaw. Można to potwierdzić, klikając na dokumencie prawym przyciskiem myszki i wybierając opcję Zmień status.

 

Natomiast nie ukrywam, że jest tu trochę racji, że na pierwszy rzut oka tego typu C - dokument zaliczkowany i C - częściowa rezerwacja dostaw mogą komplikować odczyt. Postaram się dopytać, czy możemy się w tym temacie spodziewać zmian.

Edytowane przez Mateusz Włudyka
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Zdecydowanie popieram obserwację Pana Mateusza.

Literka C, w obu dokumentach znaczy coś ZUPEŁNIE innego i niepotrzebnie wprowadza w błąd.

 

Panowie, gorąca prośba - zmieńcie to proszę.

 

Nam powyższa kwestia skomplikowała formatowanie warunkowe, tzn. chcieliśmy w widoku SP (faktury zaliczkowe) podświetlić sobie wszystkie dokumenty które mają inny status niż W (Wydane towary i wykonane usługi) bo to sytuacja a-normalna w systemie i należy tego przypilnować bo w ferworze codziennej walki różnie bywa...

 

No i teraz trudno to zrobić skoro status C dla faktury zaliczkowej końcowej to status NIE OSTATECZNY a dla faktury zaliczkowej status C jest statusem OSTATECZNYM.

Jedynym rozróżnikiem (FL zaliczkowej i końcowej), który znalazłem jest data otrzymania zaliczki i wówczas przy konfiguracji jak niżej, działa ale:

- musze nadpisać wszystkie faktury zaliczkowe kolorem jasnoszarym (a nie chciałbym wprowadzać dodatkowego koloru poza czerwonym) - drobiazg

- Będzie działać właściwe tylko dla faktur zaliczkoweych z bieżącego roku - duży minus!

 

c1.jpg

 

1. Czy możemy liczyć na zmianę tego C na fakturach zaliczkowych, na jakąś inną literkę ? 

(Może być nawet X byle nie pokrywało się z innymi statusami już w systemie bo np. widok Dokumenty Sprzedaży zbiera sprzedaż zwykłą, zaliczkową  + korekty zwykłe i zaliczkowe więc tam literek więcej a tam też korzystamy z formatowania warunkowego...?)

 

2. Czy w/w przykładzie można wpisać jakąś wartość w kolumnie "wartość" dla wiersza "Status dokumentu"?

Bo to wygląda jakby jedynym argumentem był już operator?

 

Po kliknięciu w wierszu "Data otrzymania zaliczki"  w polu wartość mam coś takiego jak m.in {data otrzymania zaliczki}

Jak mam rozumieć tą wartość? Tak trzeba coś wpisać?

 

Operatorem w tym wierszu może być też min. zablokowana i niezablokowana - co to?

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...