Skocz do zawartości

Wydaje mi się, że stoję w miejscu...

Polecane posty

Mija kolejny rok na allegro, a jednocześnie kolejny rok jako użytkownik Sello.

Postanowiłem, że ten rok musi być przełomowym i postanowiłem otworzyć własny sklep internetowy.

Niestety wraz z tym coraz częściej zastanawiam się nad zmianą platformy, bo wydaje mi się, że Sello nie pomoże mi w tym, a jedynie będzie "hamulcowym" w dalszym rozwoju. Dlaczego ?

Np. chcąc zapewnić wszystkim towar musiałbym prowadzić dwa oddzielne magazyny dla Allegro, sklepu, a to wiąże się z monitorowaniem stanów, analizą towarów, zatrudnieniem dodatkowego pracownika itp.

W planowanej wersji 1.13, wg zapewnień Bartka zostanie dodana funkcja importowania zamówień z Subiekta, to jest dobry prognostyk, gdyż sklepy internetowe zazwyczaj umożliwiają integrację z subiektem ale Sello bez funkcji zmniejszania ilości i zakańczania aukcji w skutek niewystarczającego stanu magazynowego będzie tzw. półśrodkiem (przynajmniej dla mnie).

Jedyną możliwością to napisanie autorskiego rozwiązania lub zlecenie komuś napisania aplikacji, ale wraz z tym pojawiają się kolejne wątpliwości.

Sello pozwala na działanie offline w przypadku awarii łącza, wszystkie dane mam na swoim komputerze wszystko pięknie, ale gdybym chciał te wszystkie funkcje o których pisałem wyżej, to będę zmuszony zbudować serwerownie z komputerem działającym prze okrągły rok 24h synchronizując te wszystkie serwisy.

 

Napiszcie jak to wygląda u Was, może wdrażaliście jakieś rozwiązania programistyczne, które pozwolą mi na dalszą pracę z Sello.

 

P.S. Wątek założyłem w skutek otrzymania oferty na sklep internetowy, sklep m.in. pozwala na wystawienie lustrzanych stanów magazynowych i korygowanie ich w zależności co gdzie się sprzeda.

Przyznam, że jestem w szoku bo okazuje się, że taka funkcjonalność jest już standardem na rynku e-commerce.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

detal oraz półhurt, ze wskazaniem na detal.

Mam dość specyficzne zapotrzebowanie, więc bez dedykowanych rozwiązań i tak się nie obejdzie.

 

Czy ktoś zna firmę, która para się pisaniem rozszerzeń pod subiekta? potrzebuję generowania automatycznych przesunięć między-magazynowych.

Chciałbym uzyskać rozłożenie procentowe stanów towarowych na poszczególnych magazynach np.: Magazyn główny - 80%, magazyn pomocniczy - 20%.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...