Skocz do zawartości

[API] Jak do operacji kasowej (wpłata bezgotowkowa)oraz zamówienia od klienta dodać przedpłatę ?


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Dariusz Żukowski,

Polecane posty

Jak w temacie ?

using (IOperacjaKasowa kp = iPay.Utworz())
                    {
                        kp.Dane.Gotowkowa = false;
                        kp.Dane.Stanowisko = iStanowisko;
                        kp.Dane.Numer = numerPlatnosci;
                        kp.Dane.Wplyw = true;
                        kp.Dane.Waluta = wal;
                        kp.Dane.Kwota = kwota;
                        kp.UstawPodmiot(kontrahent);
                        kp.Dane.FormaPlatnosci = forma;
                        kp.Dane.Tytul = string.Format("Zamówienie nr {0}", dok.Dane.NumerWewnetrzny.PelnaSygnatura);
                        kp.Dane.Opis = opis;                       

                        if (!kp.Zapisz())
                        {
                            result = false;
                            foreach (var err2 in ((Uchwyt)Conn).PodajBledy(kp))
                            {
                                if (!string.IsNullOrEmpty(err2.Symbol))
                                    ErrMsg += string.Format("Symbol: {2}, Ważność: {0}, Informacja: {1}", err2.Waznosc.ToString(), err2.Tresc, err2.Symbol);
                                else
                                    ErrMsg += string.Format("Ważność: {0}, Informacja: {1}", err2.Waznosc.ToString(), err2.Tresc);
                            }
                        }
                    }

 

Edytowane przez Dariusz Żukowski
Link to postu
  • Dariusz Żukowski zmienił tytuł na [API] Jak do operacji kasowej (wpłata bezgotowkowa)oraz zamówienia od klienta dodać przedpłatę ?
  • Rozwiązanie

Czemu zwyczajnie nie podepniesz kodu ?  Tematów tutaj jest jak na lekarstwo a dokumentacja od samego poczatku wygląda jak wygenerowane automatycznie z dokumentatora :), moze to moje wrazenie ale mam od początku taki. W dokumentacji kodu jak na lekarstwo niestety, szczerze mówiąc wole kropeczki w VS niz zagladać do dokumentacji.

 

Po poprawny dodaniu operacji kasowej można zrobić tak:

 

else
                        {
                            var iRozrachunki = ((Uchwyt)Conn).PodajObiektTypu<IRozrachunki>();
                            PozycjaHarmonogramuRozrachunku phr = null;
                            foreach (var r in iRozrachunki.Dane.Wszystkie().Where(a=> a.DokumentZrodlowy == numerPlatnosci && a.Podmiot.Id == kontrahent.Id))
                            {
                               phr = r.Pozycje.FirstOrDefault();                                  
                            }

                            if (phr != null)
                            {
                                dok.Platnosci.DodajPrzedplate(phr);
                                if (!dok.Zapisz())
                                {
                                    foreach (var err2 in ((Uchwyt)Conn).PodajBledy(dok))
                                    {
                                        if (!string.IsNullOrEmpty(err2.Symbol))
                                            ErrMsg += string.Format("Symbol: {2}, Ważność: {0}, Informacja: {1}", err2.Waznosc.ToString(), err2.Tresc, err2.Symbol);
                                        else
                                            ErrMsg += string.Format("Ważność: {0}, Informacja: {1}", err2.Waznosc.ToString(), err2.Tresc);
                                    }
                                }
                                else
                                {
                                    result = true;
                                }
                            }
                            if (!result)
                            {
                                kp.Usun();
                            }                            
                        }

W dodaktu dziwie się ze trzeba szukać rozrachunku, można by z mojej perspektywy dodać metodą przypisującą przedplate na podstawie operacji kasowej zrobić takie ułatwienie do API w pod spodem to mogą sobie robić jak chcą, wtedy wygladało by to jak w intrerfejsie uzera ze mozna do wpłaty dodać przedpłatę.

 

 

Link to postu
5 minut temu, Dariusz Żukowski napisał:

Czemu zwyczajnie nie podepniesz kodu ?  Tematów tutaj jest jak na lekarstwo a dokumentacja od samego poczatku wygląda jak wygenerowane automatycznie z dokumentatora :), moze to moje wrazenie ale mam od początku taki. W dokumentacji kodu jak na lekarstwo niestety, szczerze mówiąc wole kropeczki w VS niz zagladać do dokumentacji.

Bo go nie mam? Podpowiedziałem gdzie szukać, nie stosowałem nigdzie przedpłaty, więc kodu nie posiadam, a dokumentacja i analiza po stronie VS, jest naprawdę wystarczająca, więc dla programisty gotowe kawałki kodu są niepotrzebne - kluczowe sprawy są w Pierwsze kroki, potem Przykłady, oraz niektóre bolączki warto też zajrzeć do Model obiektowy/Najczęstsze pytania i problemy. Serio, to nie jest słaba dokumentacja. Po za tym zawsze można zapytać na forum i o ile Insert nie pomoże, to taki śmiertelnik jak ja też może.

6 minut temu, Dariusz Żukowski napisał:

W dodaktu dziwie się ze trzeba szukać rozrachunku, można by z mojej perspektywy dodać metodą przypisującą przedplate na podstawie operacji kasowej zrobić takie ułatwienie do API w pod spodem to mogą sobie robić jak chcą, wtedy wygladało by to jak w intrerfejsie uzera ze mozna do wpłaty dodać przedpłatę.

Hmm, dodaj przedpłatę ma kilka wersji - przyznam szczerze, współpracuje głównie z firmami, co kasy nie mają i nie do końca wiem co chcesz osiągnąć, ale 90% rozwiązań w GUI NEXO, można odtworzyć w Sferze. Musisz doprecyzować. Może ktoś z Insert pomoże. Aczkolwiek trzeba pamiętać, że niektóre metody mają rozpisane własne w samym NEXO, więc wtedy trzeba się pobawić kodem.

image.thumb.png.88a7612b2a46ca867e48f8505ee5a36c.png

W dodatku mamy też DodajPrzedplaty, która "Dodaje wszystkie wolne przedpłaty klienta.".

  • Lubię to 1
Link to postu

To są wpłaty bezgotowkowe np PAYU, przelewy24 zeby podpiąc do zamówień w formie przedpłaty. Problem wynika z tego ze jak pobierzesz zamówienie na jeden przedmiot za 100 złotych to pobierasz płatność 100 złotych, jezeli zmiesz cos na dokumencie już w samym NEXO to twoja płatność zwieksza się lub zmiejsza, czyli dodajac nastepny produkt do dwóch sztuk ma juz na zamówieniu 200 i traci się informacja ile rzeczywiscie było zapłacone. W przypadku dodania przedpłaty ta inforamcja zostaje bo już masz wpłatę i wiadomo ile wpłyneło z PAYU i ile klient ma dopłacić. W przypadku dużej ilości zamówień mozna się pogubić i stracić zwyczajnie kase. Takze jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze ;).

 

 

 

Link to postu

O zasadność nie pytałem, tylko zastanawiał mnie brak rozrachunku wcześniej. Rozumiem, nie lecicie formą płatności, cesyjną na Payu, aby ewentualnie potem wpłaty na konto od Payu, na podstawie ich zestawień odpowiednio rozliczać? Można by wtedy zrobić dwie płatności po prostu - jedna cesja na Payu, na kwotę od Payu, a jak są jakieś manipulacje, to resztę uzupełnić przelewem na klienta, bo chyba od niego różnicy już nie wyciągacie?

Link to postu

Forma płatności na zamówieniu jest konfigurowalna jednak to i tak nie generuje rozrachunków.

Kliencie zawsze robili to emSzmalem jednak teraz przy dwukierunkowości zamówinia sklep->Nexo->edycja zmiana wartości (telefoniczne uzgodnienia, branza meble)->sklep powoduje to spore zamieszanie bez tych rozrachunków poniewaz jak wspomniałem wcześniej traci się informacja o rzeczywistej wartości płatności. Stad potrzebne jest dodawanie tych wpłat/przedpłat zeby to jakoś ogarnać.

Link to postu
2 godziny temu, Dariusz Żukowski napisał:

Forma płatności na zamówieniu jest konfigurowalna jednak to i tak nie generuje rozrachunków.

A forma płatności, jakiego jest typu? Na 99%, forma płatności cesja na podmiot, jaką najczęściej przy takich rozliczeniach jak PayU lub pobranie kuriera się stosuje, od razu generuje rozrachunek i przenosi go na faktyczny podmiot, który wpłaca pieniądze. Aczkolwiek, nigdy nie weryfikowałem, czy po zmianie kwoty w ZK, zmieni się kwota tego rozrachunku, a obawiam się, że tak może być. W takim przypadku, rzeczywiście utworzenie ręcznego, nienaruszalnego rozrachunku z wpłatą i podpięcie go do ZK, w którym potem można gmerać, jest jak najbardziej jedyną drogą.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...