Skocz do zawartości

Sprzedaż środka trwałego wycofanego z działalności

Polecane posty

Dzień dobry,

czy jest możliwość wprowadzenia gdzieś kwoty amortyzacji naliczonej przed 01.01.2022 r. (dla celów wyliczania składki zdrowotnej) w przypadku środka, który został przed sprzedażą wycofany z działalności gospodarczej? Kwotę przy normalnej (mam na myśli aktywnego ŚT) sprzedaży umieszcza się poprzez Operację na ŚT -> Sprzedaż. Tutaj jednak nie mogę tego wygenerować, ponieważ środek został wcześniej wycofany z DG.

Dziękuję za odpowiedź!

Link to postu

To jest dla mnie jasne. Bardziej chodziło mi o możliwość wpisania gdziekolwiek kwoty amortyzacji przed 01.01.2022 r. aby system uwzględnił ją przy obliczaniu składki oraz późniejszym jej rozliczeniu. Trochę problematyczne będzie naliczanie składki i jej rozliczanie do końca przyszłego roku.

Link to postu

Chodzi mi o to: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/10490,rachmistrz-i-rewizor-nexo-–-uwzglednianie-odpisow-amortyzacyjnych-srodkow-trwalych-sprzedanych-w-2022-roku-w-wyznaczaniu-podstawy-ubezpieczenia-zdrowotnego.html?token=IjIwMjIvMDkvMDEsIDAwOjQ1OjQyLS0-LCAi.iEiMSjxQ0NU619yCKK3s9_3jI-g

Sprzedaż ŚT, który wcześniej został wycofany z DG (w ciągu 6 lat) powoduje powstanie przychodu (dochodu - po uwzględnieniu nierozliczonego umorzenia) z działalności, który to dochód stanowi podstawę do naliczenia składki zdrowotnej. Analogicznie jak przy sprzedaży ŚT podstawę tę możemy pomniejszyć o amortyzację naliczoną do 01.01.2022 r. (jak w przykładzie z linka wyżej). W moim przypadku nie mam niestety (albo nie wiem) gdzie wpisać wartość tej amortyzacji.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...