Skocz do zawartości

Zaznaczanie wielu pozycji w raporcie własnym SQL, w przypadku wielokrotnego wystąpienia jednego Id

Polecane posty

Zdarzają się sytuacje, że czasem po wyświetleniu raportu własnego SQL, otwiera on się z kilkoma zaznaczonymi wierszami. Przyznam szczerze, że nie zwracałem na to szczególnie uwagi, do czasu, aż jeden klient z rozpędu na podstawie tego, stwierdził, że NEXO źle liczy sumę (bo miał z domysłu zaznaczone kilka pozycji), no i po stracie jakiegoś czasu na debugowanie, wyszedł taki dziwny przypadek. Otóż zdarzają się sytuacje, najczęściej w raportach rozliczających jakąś sprzedaż, że jako Id główne ustawia się obiekt, który wielokrotnie znajduje się na liście. Subiekt, z domysłu po odpaleniu listy, zaznacza pozycję, ale nie zaznacza pierwszej pozycji na liście, a ID pierwszej pozycji na liście, co w efekcie daje wynik multiwyboru, po odpaleniu raportu.

 

Oczywiście teraz znam problem i będę uczulać klientów, ale pomyślałem, że warto wam dać znać. Nie wiem, czy to nie za głęboko siedzi w silniku, aby to naprawić ;)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...