Skocz do zawartości

Vendero - strona nie działa bez www

Polecane posty

Hmm, może rzeczywiście coś nie tak z propagacją DNS, ale to by musiało być na łączu u Pana. Ja mam sieć na Googlowskim 8.8.8.8 i Cloudflare 1.1.1.1 i Pana adres nawet na Chrome wchodzi bez www. Firefox i Edge, robi konwersję na wersje z www. Spróbuje Pan dodać Sobie manualnie DNS. Spróbuje Pan też komendy "ping melox.pl", czy przekierowuje prawidłowo na jakiś adres IP, który nie należy do nazwa.pl.

 

image.png.f6fbcf0a4b23e72972ce060385721b13.png

Link to postu
2 minuty temu, Radomił Ząbik napisał:

Hmm, może rzeczywiście coś nie tak z propagacją DNS, ale to by musiało być na łączu u Pana. Ja mam sieć na Googlowskim 8.8.8.8 i Cloudflare 1.1.1.1 i Pana adres nawet na Chrome wchodzi bez www. Firefox i Edge, robi konwersję na wersje z www. Spróbuje Pan dodać Sobie manualnie DNS. Spróbuje Pan też komendy "ping melox.pl", czy przekierowuje prawidłowo na jakiś adres IP, który nie należy do nazwa.pl.

 

image.png.f6fbcf0a4b23e72972ce060385721b13.png

W tym okienku adresowym pokazuje melox.pl ale jak najechać kursorem i kliknąć to na bank pojawi się pełny https://www.melox.pl/ . Bez www strona nie zadziała... i nie mogę dojść do tego dlaczego...

Link to postu

Rejestrując domenę, dostałeś de facto dwa odrębne adresy melox.pl i www.melox.pl 

U mnie na Chromie i Edgeu też otwiera się strona bez podawania www, spróbuj zrobić przekierowanie 301 będziesz miał pewność, że roboty indeksacyjne przekierują klientów na adres jaki sobie życzysz. W gratisie polepszy Ci się SEO witryny w wyszukiwarkach. Dla Googla strona z www i bez www to tak jak napisałem, dwie różne strony a podwójne indeksowanie może obniżać pozycję w wyszukiwarce.

Niestety nie podpowiem jak to zrobić w Vendero bo go nie używam. 

Edytowane przez Paweł Górniak
Link to postu

Wszystko już naprawione. Pomógł specjalista działu technicznego nazwa.pl - był problem w DNS - 2 niepotrzebne rekordy od poczty i to była przyczyna. Wystarczyło je usunąć. Dziękuję wszystkim za pomoc. Przy okazji mam inne pytanie - z SSL jest u mnie wszystko ok ale mimo to vendero wyświetla mi jak na załączonym screnie... Jest to spowodowane tym, że jak zmienię ustawienia na zewnętrzne DNS to te wcześniej ręcznie ustawione zmieniają się automatycznie na jakieś domyślne wartości. To jest normalne?

Bez tytułu.jpg

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dzień dobry @Melox PL

 

cieszę się, że już wszystko u Pana działa. Chciałbym jednak zapytać jakie to rekordy powodowały problem. Warto o tym wspomnieć, aby inne osoby czytające wątek w przyszłości, a mające podobny problem wiedziały gdzie szukać rozwiązania.

 

Co do załączonego screen shota to jesteśmy świadomi tego błędnego komunikatu. Jakiś czas temu (listopad/grudzień 2021) Cloudflare zmienił z dnia na dzień rozwiązanie z jakiego korzystaliśmy przy generowaniu certyfikatów dla własnych domen. Musieliśmy z tego powodu zrobić kilka zmian w vendero i zaktualizować instrukcję podpinania własnej domeny.

Na ten moment dla klientów, którzy skonfigurowali witrynę jeszcze w 'stary' sposób (odbywało się tu więcej kroków po stronie PA, także automatycznie wykonywanych przez vendero), rozwiązanie dalej działa. Jednak z powodu wyłączenia przez Cloudflare API nie jesteśmy w stanie pobrać tych informacji stąd żółty i czerwony komunikat. 

Nowi klienci muszą sobie skonfigurować domenę wg jednej z instrukcji np. link. Jest tu więcej do zrobienia ręcznie po stronie Cloudflare. Niestety w tym wypadku również nie pojawią się zielone komunikaty w tej sekcji PA.

Warto dodać, że Cloudflare zmienił zasady gry w trakcie korzystania z ich produktu, z którego korzystaliśmy w vendero do generowania certyfikatu SSL i przekierowań. Funkcjonalności zostały mocno ograniczone, a nawet można powiedzieć usunięte z dnia na dzień bez ostrzeżenia. CF powoływał się wtedy na kwestie bezpieczeństwa. Warto dodać, że vendero było jednym z tysięcy rozwiązań które z ww. produktu CF-a korzystało. Zmiany dotknęły wiele firm na całym świecie (Chiny, USA, Europa). Prywatnie myślę, że chodziło też o kwestie finansowe.

 

Vendero aktualizowało tę funkcjonalność 9 XII 2021. 

 

Z wyrazami szacunku,

Paweł Żółtaniecki

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...