Skocz do zawartości

umowa cywilnoprawna z przeniesieniem praw autorskich + benefity pozapłacowe

Polecane posty

Dzień dobry,

pracodawca odsprzedaje pracownikom i osobom zatrudnionym na podstawie umów cywilnoprawnych pakiet multisport po cenie niższej niż detaliczna (składnik ma wchodzić do podstawy opodatkowania, jest zwolniony z ZUS) - wartość dofinansowania 30 zł.

W parametrach składnika zaznaczono, że nie dotyczy przychodu z tyt. praw autorskich, do których stosuje się 50% KUP.

Jak widać w analizie, kwota ta wchodzi do autorskich kosztów uzyskania przychodu. Czy źle sparametryzowałam składnik płacowy czy jest to błąd programu?

Chodzi mi o to, żeby dofinansowanie można było naliczać razem z wynagrodzeniem bez konieczności tworzenia odrębnej umowy cywilnoprawnej.

 

benefit_autorskie.doc Analiza wynagrodzenia (symulacja).pdf

Link to postu

Znacznik kosztów autorskich na składniku jest na rachunkach ignorowany. Ważny jest tylko rodzaj przychodu na umowie cywilnej, a właściwie procent kosztów. Jest on jeden dla całego rachunku.

Sprawdziłem i trzeba by rzeczywiście dodać osobną umowę cywilną z składnikiem na pakiet. Rachunek do takiej umowy wyjdzie z ujemną kwotą do wypłaty, ale widzę, że przy generowaniu dyspozycji bankowej jeśli włączyć "wybrany"

image.thumb.png.9ac5756c26bf2cd0b14174429e31e56b.png

i potem "Scalaj" to łącznie przelew wygeneruje się prawidłowo.

image.thumb.png.bb6cdd16fa09bf90c0bdb412f0348458.png

 

PIT-11 też wygląda całkiem dobrze

image.thumb.png.c883b58624912ed54ecc2eb610fdf3b1.png

 

Zapiszę taką zmianę do sugestii, ale to wymagać będzie bardzo dużych zmian w filozofii liczenia rachunków do umów cywilnych, więc nie umiem powiedzieć czy i kiedy zostanie zrealizowana.

Link to postu

W takim razie jest to bardzo myląca opcja i skoro jest w parametrach to powinna działać.

Aktualnie pracuję na starszej wersji programu i tam niestety ręcznie należy dodawać drugą - techniczną umowę. Przy dużej ilości takich dofinansowań jest to bardzo pracochłonne. Niestety widzę, że nowsza wersja również sobie z tym nie radzi.

Program optima w takich przypadkach nalicza wynagrodzenie bezbłędnie bez konieczności dodawania osobnych umów.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...