Skocz do zawartości

problem z mapowaniem form płatności

Polecane posty

17 godzin temu, centrumstali com napisał:

Sello NX jest świeżym programem, dużo rzeczy jeszcze nie ma i dużo rzeczy zostanie zrobione

Zgoda, to najlepszy moment, aby stworzyć ten program świetnie. Jak już się wybuduje dom,  to potem ciężko ściany przestawiać żeby dostosować go do naszych potrzeb. Teraz jest czas planowania i budowania. Za chwilkę okno prototypowania aplikacji będzie zamknięte, a ja chcę mieć najlepszy program do obsługi Allegro. Teraz jest czas, aby ten program jak najlepiej ukształtować. Płatności to zawsze był problem w GT. Zachecamy do większej aktywności, INSERT poważnie podchodzi do wszelkich zgłoszeń, jak widać ma mnóstwo cierpliwości nawet do błędnych pomysłów i przygotowujących dopiero migrację do NEXO. Myślę, że każdy powinien teraz swoje pomysły zgłaszać, nawet i te błędne, następni będą mieli od czego zacząć. Czemu tylko ja piszę?

 

  

 

17 godzin temu, centrumstali com napisał:

opiero Pan zaczął korzystać z Subiekt Nexo - więc zalecam najpierw zapoznanie się z nim

Pisałęm w kontekście migracji z GT. Mówimy o bardzo zaawansowanych funkcjach użytych w scenariuszu migracji, w których pisałem, że jako programista / wdrożeniowiec nie jestem zawaansowany i nikt nie jest, bo scenariusz migracji to w doświadczeniu eksperta często pojedyncze wydarzenie przygotowywane miesiącami. Mimo to wciąż Panu zostaje problem w SELLO (mapowanie CASHONDELIVERY i na tym proszę się skupić). Za chwilę będzie na forum więcej zgłoszeń o migracji, wątek się przyda każdemu ekspertowi który pierwszy raz bedzie planował swoją własną a może kolejną migrację z GT.

17 godzin temu, centrumstali com napisał:

więc zalecam najpierw zapoznanie się z nim a problemy zgłaszać w dedykowanym forum pod Subiekt Nexo

A przypadkiem to Pan nie pomylił forów? Wyjaśniam, że to jest nowe forum - SELLO NX. Tutuł tego wątku to:

problem z mapowaniem form płatności
Dyskutujemy szeroko o wszystkich po kolei w tym i o metodzie CASHONDELIVERY. Przecież to nie działa, dlaczeto Pan tego jeszcze nie zgłosił? Samo się nie zrobi. Problemy są zgłaszane na właściwym forum SELLO NX.

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
9 godzin temu, centrumstali com napisał:

Po co pisać na pół ekranu?

Tego nie zmienimy. Ale zobaczę, czy na moim ekranie 4K ta sama "duża" czcionka nie wygląda czasem na malusią. Dodam, że emtikonki są bardzo słabo widoczne, ja je powiększam przed umieszczeniem (sprawdzisz w historii) np: 🤛zamiast 🤛. Ja przepraszam, ale ja tego drugiego emota nie rozróżniam. @Bartosz Rosa - może to coś z konfiguracją forum też być? Poza tym tysiąc rzeczy do zgłoszenia mamy :) Teraz jest czas aktywności na forum. Później to niech każdy ma pretensje do siebie, że nie ma tego i tamtego.

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
3 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Zakładam, że twórcy nexo znali bolączki GTka i starali się je zaadresować :) 

Tak. Korzystałem z automatycznego importu z GT do NEXO. Kreator importu kartę płatności z GT zaimportował kartą płatności w NEXO. Ten sam typ, ta sama nazwa. A działa zupełnie inaczej. Faktycznie musimy to wszystko posprawdzać...

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
9 godzin temu, centrumstali com napisał:

MUSICIE TO ZROBIĆ !!!

Najuprzejmiej wszystkich czytelników tego postu przepraszam na małym monitorze to są ogromne czcionki faktycznie, w 4K to po prostu większa czionka i czytelna :D Dodam, że na co dzień pracuję na zdalnym pulpicie w 4K i są dodatkowo inne problemy z czytelnością czcionek (wyłączone wygładzanie czcionek ekranowych, kolory 15bit, etc).

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
9 godzin temu, centrumstali com napisał:

I na razie to w każdym temacie widać tylko Pana krzyki i post pod postem

No to jest niesprawiedliwe ! 😂😂😂

A Pana posty wygladają, jakby skąpił Pan swojego czasu dla naszej społeczności. 🙃Widzicie te emotikony bez powiększania ?

  

9 godzin temu, centrumstali com napisał:

program jest dla wszystkich

Zgadza się, ale nie wszystcy poświęcają swój czas, aby go współtworzyć. I cieżko się Panu dziwić w grudniu żaden normalny Sprzedawca nie ma czasu na tworzenie SWS - Specyfikacji Wymagań Systemowych - choć dla mnie to "przyjemne z pożytecznym". Moim zdaniem, będzie miał Pan i nie tylko Pan z tych postów za chwilę pożytek.

Ja wiem, że jestem gadułą.

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
5 godzin temu, centrumstali com napisał:

Przede wszystkim szacun za monitor 4k, o czym musiał Pan wspomnieć kilkukrotnie😉

Tak i pisałęm już o nim w 2017 roku bo są problemy różne z obsługą 4K:

Nie wszyscy czytają forum na smartfonie. A my korzystając z gościnności Producenta, tworząc swoistą społęczność, wspieramy się na forum i wymieniamy różnymi doświadczeniami od podatkowych przez programistyczne po wszelkie inne biznesowe i mamy odskocznię od codzienności na Allegro. Forum jest świetnie wypozycjonowane w GOOGLE, wiele wątków z GOOGLA prowadzi tutaj. Za wiedzą i zgodą Producenta, bez naruszenia Regulaminu Forum.

Edytowane przez HotKey .
Link to postu

I w żaden sposób nie chciałem Panu ubliżyć czy coś, nie😉 Chwali się, że Pan tak się dużo wypowiada i zgłasza błędy/poprawki.

 

Proszę tylko, żeby pisać to wszystko bardziej spokojniej. Jak na razie to tylko Pan powiększa czcionki, koloruje, daje x wykrzykników itp. Jakoś nie zauważyłem by ktoś wcześniej narzekał, że forum jest nieczytelne na 'monitorze 4k'.

 

Dodatkowo , ja np nie korzystam wcale z WzA. Przed przejściem na Sello NX wstrzymuje mnie tylko brak integracji z kurierem DPD. Dla mnie jest to podstawowa rzecz której brakuje, ale nie pisze do twórców - MUSICIE TO ZROBIĆ!!!

  • Dziękuję 1
Link to postu

100% zgoda. To forum jest do wymiany doświadczeń 4K vs. smartfon. Mam też wyłączone wygłądzanie czcionek ekranowych to duży problem nawet jak czasem przejdę na 4K i kolory 15bit. Ale to jest wymóg zdalnego pulpitu.

Oprócz tego wszyscy mnie tutaj znają co ja jestem za gagatek 😂 i nie zawsze trzeba traktować serio to co i jak piszę 🤣 Bo my tutaj jesteśmy w dobrej komitywie 😇

Edytowane przez HotKey .
  • Haha 1
Link to postu
10 minut temu, centrumstali com napisał:

Przed przejściem na Sello NX wstrzymuje mnie tylko brak integracji z kurierem DPD

A co to a integracja jest potrzebna? Ja przez WzA mam wszystko praktycznie co jest dostępne w DPD.

image.thumb.png.09e0e453d4e2015bb736e6fd64e4b602.png

 

Założyć wątek - pomyślimy.

Edytowane przez HotKey .
Link to postu

No ja mam pobrania na umowie własnej i w WzA mi to hula. Jaki masz problem z WzA? Nie moment coś się pozmieniało w umowach z DPD. już szukam.

Więc na pewno umowy własne w DPD używałem dla pobrań bo choćby były wątki na ten temat. Teraz jest już umowa Allegro-DPD dla pobrań, ale też w WzA. Już szukam jak to zrobić po WzA. Twórcę postu przepraszamy za taki offtopic :D

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
3 minuty temu, HotKey . napisał:

No ja mam pobrania na umowie własnej i w WzA mi to hula. Jaki masz problem z WzA? Nie moment coś się pozmieniało w umowach z DPD. już szukam.

Twórcę postu przepraszamy za taki offtopic :D

Nie chcę podpinać umowy własnej z DPD przez WzA. Mam ku temu swoje powody, ale to już w tym temacie nie będę się o tym rozpisywał. Kończymy ten spam w tym wątku :D  w razie wu zapraszam na PW ;)

  • Dziękuję 1
Link to postu

image.png.a0969b9fae84d0e5f2ff5e53f9daea06.png

 

 

 

 

 

Nie wiem. Kolory, pogrubienia na forum są po to, żeby ich używać. SWS jest cały na etapie tworzenia cały do pomazania pogrubienia, podkreślenia, skreślenia i dla mnie długie, wielowariantowe wypowiedzi są czytelniejsze. Przepraszamy jeśli to komuś przeszkadza :) Zachęcamy do aktywności na forum :)

Edytowane przez HotKey .
Link to postu

Więc generalnie bardzo mi na płatnościach zależy, aby SELLO NX podstawiało je poprawnie. I tylko tyle potrzebuję od SELLO NX.

W GT to super chodzi - ale brakuje różnic walutowych, brakuje pobrań i brakuje PRAGMAGO.

W scenariuszu mojego małego kiosku mającego dostawcę ale i Klientów walutowych pojawia się konieczność rozliczania różnic kursowych. Kupiłem do tego NEXO, aby przenieść ręczne rozliczanie różnic kursowych z pliku w Excellu - trwające cały weekend (ręcznie i można się pomylić) do jedynego właściwego miejsca - RACHMISTRZA NEXO (tak wiem - to inne forum):

image.png.37c299f6c9cd7d9d48c53c82c709b6a4.png

Niesety wygląda, że jestem pionierem w temacie. Ale z biegiem czasu problem będzie musiało zaadresować znaczna liczba Sprzedawców.

I teraz, razem z czeskimi i słowackimi subkontami PAYU / P24 tych kont i subkont bankowych mały mój sklepik to ma już 16, a zaraz będzie ich 20 (po nowym roku wchodzi EUR na Allegro).

Dodam też, że sprzedający w walutach są zachęcani przez Allegro do aktywowania płatności za fakturę ALLEGRO "z góry" - z konta PAYU / P24 - aby zmniejszyć koszty przelewów walutowych - czasami kosztownych przelewów międzynarodowych walutowych SWIFT.

Oznacza to przy małej sprzedaży tysiące operacji bankowych w walutach i PLN na kontach i subkontach bankowych - po prostu płatności za fakturę z ALLEGRO pobierane są natychmiast - jako PRZEDPŁATA/ZALICZKA - z płatności od Klientów, które czekają w PAYU i P24 a nie - płacone "termin 14 dni" na koniec miesiąca jak to było dotychczas. To ogromna komplikacjaNiebawem inni użytkownicy Allegro też będą mieli włączane te cząstkowe płatności z góry z płatności za towar - które czekają w PAYU / P24 na przelew na firmowe konto bankowe. Ja już to nieszczęście mam dzisiaj. Jeszcze Allegro tak pobiera te płatności dziwnie, że przechodzą na nastęny miesiąc okrakiem jako zaliczka, także przy 4 kontach nawet 16 faktur od Allegro można wyłapać w miesiącu (4x PLN + 4x CZK i jeszcze wszystko x2 w wersji faktura zaliczka na nasępny miesiąc), a po otworzeniu Słowacji będzie to i 24 faktury / m-c. Do tego liczysz różnice kursowe z ogormnej ilości zaliczek cząstkowych, każda w innym kursie.

Na koniec miesiąca dostajesz plik faktur od Allegro, które są co do zasady całe zapłacone / nadpłacone ale i raz miałem niedopłaconą. Mowa także o fakturach od Allegro w walutach CZK, EUR. Koniec z kredytem kupieckim - możesz aktywować sobie Allegro Merchant Finance, ale kredyt kupiecki jest już na Allegro wyłączany.

Ja już go nie mam. To jest z AMAZONa wzięte i na AMAZONie to nawet, żeby móc sprzedawać, to trzeba podłączyć kartę płatności (plastikową :P), do ściągania należności. No i nie dostajesz już całej kasy za towar jak to było dotychczas - bo przecież pobrano Ci przedpłatę za miesięczną fakturę Allegro.

Do tego wszystkiego ręcznie nie policzy się już różnic kursowych (mały sklepik - tysiące operacji cząstkowych - przedpłatowych na subkoncie PAYU / P24 do opłacenia faktur PLN i walutowych za Allegro a także notoryczne ... PRZEWALUTOWANIA ... wykrzyknik wykrzynik wykrzynik).

image.png.8f35ae2c83bdb006fea4358ba3f225d9.png

No powodzenia dla chcących to liczyć w Excelu. Ja już nie wyrabiam. To jest niewykonalne w Excelu, chętnie opłaciłem licencję na upgrade do NEXO ;) Stąd ten tak długi wątek i desperackie próby migracji do NEXO i Sello NX w okolicy nowego roku.

Poprawnie ustawione płatności w SELLO NX finalnie wylądują w RACHMISTRZU (tak wiem to inne forum - rozmawiamy cały czas o SELLO NX).

 

I weź jeszcze pod uwagę, że transgraniczne faktury konsumenckie wymagają ustawienia WSTO-SK albo WSTO-OSS i jeszcze JPK, pilnowanie pobrań PLN i walutowych żeby wpływały na konta (bo się zdarza kurierom nie przelać - np. dzisiaj mam paczkę pobraniową zgubioną przez PP brak towaru i wpłaty - otwieram GT i widzę nierozliczony rozrachunek - piszę reklamację do PP). Generalnie to jest w GT ale próba wdrożenia rozliczania różnic kursowych w GT skończyła się niepowodzeniem (przy braku implementacji w GT to bardzo skomplikowany proces dokumentami zastępczymi). Brak możliwości zapisania rodzaju faktury jaki ma być wysyłany do Allegro dla danego typu zamówienia wysyłkowego w SNX (faktura pobranie, faktura z polem odbiorca, faktura angielska i wszelkie tego kombinacje). Do tego niechodzące w SNX WzA (brak możliwości duplikowania dostaw, brak możliwości kopiowania dostaw pod tą samą nazwą jak to jest w SELLO1, brak obsługi narodowego przewoźnika) w którym używam 119 usług dostawy wykrzyknik wykrzyknik wykrzynik. Trochę za późno tu się zgłosiłem. 01.01.2024 za pasem i co teraz robić...

 

Edytowane przez HotKey .
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...