Skocz do zawartości

ROCZNA SKŁADKA ZDRWOTNA NIEZGODNOŚĆ

Polecane posty

image.png.46659893520e762dcecaf34a135131db.png

Witam mierzę się z takim problemem ,iż dochód za czas rozliczenia składki zdrowotnej (kolumna z kwotą 64 909,17 zł nie zgadza się z dochodem w rozliczeniu składki zdrowotnej z załącznika. Wszystko zostało naliczone ponownie tzn. przeliczone od nowa miesięczne zaliczki i poszczególne składki i nadal nie zgadza się.

Będę wdzięczna za okazaną pomoc.

niezgodność składki zdrowotnej.png

Link to postu
48 minut temu, Mirosława Kierzkowska napisał:

dzień dobry tzn. mam załączyć to zeznanie ? dochód jest inny bo była jeszcze różnica remanentowa

Program wylicza roczną kwotę dochodu na podstawie zapisów w KPiR. Proszę zerknąć do podsumowania KPiR i porównać z rocznym rozliczeniem składki zdrowotnej.
Proszę zwrócić uwagę, że w widoku Rozliczeń właścicielskich, w kolumnie Dochód nie są wykazywane straty w danym miesiącu, więc stąd mogą wynikać rozbieżności.

Link to postu
38 minut temu, Sebastian Stańczyk napisał:

U mnie przy podatku liniowym program do dochodu podstawia miesiące od stycznia do grudnia a nie od lutego do stycznia.

Kwoty wpisałem te co podał ZUS PUE i się zgadzały z moimi obliczeniami.

Ma Pan rację. Należy jednak pamiętać, że składka za luty wylicza się na podstawie dochodu za styczeń (występuje miesięczne przesunięcie). Więc okresem składkowym będzie luty 2022 - styczeń 2023, na podstawie dochodu od stycznia 2022 do grudnia 2022.

Link to postu

Mi po aktualizacji programu teraz liczy poprawnie i to co wskazuje Rachmistrza nexo zgadza się z ZUS PUE oraz innym programem do kadr w którym jest też liczony zdrowotny właściciela.

Wcześniej wydaje mi się że Rachmistrz liczył dochód z przesunięciem o jeden miesiąc ale wydruk już wywaliłem.

Edytowane przez Sebastian Stańczyk
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry podatnik w 2022 roku był na skali podatkowej. Od 2023 jest na ryczałcie. W rocznej deklaracji zus wyszła składka zdrowotna do dopłaty. Skoro był na skali a teraz jest na ryczałcie nie może odliczyć dopłaconej składki zdrowotnej. Dlaczego program pomniejsza mu w zaliczce miesięcznej ryczałtowej PIT za 5/2023 odliczone składki na ubezpieczenia społeczne do kwoty 1144,68 zł ( powinno być 1316,54 zł ) a zdrowotnej nie pomniejsza wogóle odliczona 313,46tj. 50 % z kwoty 626,93)Schowek01.thumb.jpg.8c6c61384cc704be04294f6c801471bf.jpgSchowek02.thumb.jpg.8b9acb1d323f8cfaac055022ce2c28da.jpgSchowek03.thumb.jpg.2627d151e762407bf945d1b6e3bf4a9e.jpg ( powinna być

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...