Skocz do zawartości

Korekta wynagrodzenia

Polecane posty

Mam problem z korektą wynagrodzenia. Pracownik ma zwolnienie od 13 marca. W listach płac za marzec i kwiecień naliczone wynagrodzenie 80 % postawy. Okazało się, że uznano zdarzenie jako wypadek przy pracy. Zmieniłam w kalendarzu absencję na wypadek. Wypłaty marcowa i kwietniowa oznaczyły sie do skorygowania S*. Naliczyłam wypłatę majową , która jest oznaczona K jako korygująca natomiast jest na 0,00. Korekta się nie naliczyła. Przy wypłatach za kwiecień i marzec pozostaje S z *. 

Link to postu

Korekta w takim przypadku musi zabrać (potrącić) wypłacone wynagrodzenie chorobowe, które jest obciążone składką zdrowotną, a jak rozumiem teraz pracownik nadal choruje i nie ma żadnych naliczeń, które mogłyby zniwelować ten minus wynikający z "zabrania".

Dlatego system odkłada korektę na czas, gdy pracownik wrócić do pracy.

Jeśli w pierwszym miesiącu zarobi za mało, żeby dokonać pełnej korekty to rozbiję ją na raty...

Link to postu
  • 7 miesięcy temu...

Dzień Dobry,

Pracownik uległ wypadkowi 22.11.2023 r. , zgłosił to dopiero 14.12.2023r. Dnia 09.01.204r. został spisany protokół powypadkowy, uznano wypadek w pracy. W kalendarzu próbuję poprawić absencję na wypadek przy pracy jednak pomiędzy zwolnieniami mamy dwa dni absencji - choroba szpital? Jak to prawidłowo wprowadzić ? "choroby szpital" nie mogę w żaden sposób skorygować. Wprowadzić ją ręcznie? jakie oznaczenie przyjąć w programie? 314  nie mogę bo to choroba szpital ale musimy wypłacić 100% wynagrodzenia wypadkowego.

Edytowane przez Edyta Pałka
Link to postu

Najlepiej skasować wszystkie absencje "zasiłkowe" łącznie z tą najwcześniejszą, którą trzeba zmienić i wprowadzić je wszystkie od nowa - przy każdym "zapisz" potwierdzać pytanie o oznaczenie wypłat do korekty. W najbliższej wypłacie wszystkie korekty się uwzględnią - oczywiście pod warunkiem, że będzie to możliwe - zgodnie z opisem wyżej w tym wątku.

Link to postu

Starych wypłat nie powinno się zmieniać. Po skasowaniu i wprowadzeniu absencji należy naliczyć wypłatę "po zwolnieniu" na podstawie standardowej definicji listy płac, która była dla tego pracownika, zerując w kolejnych krokach składniki. W takiej wypłacie będą tylko wartości wynikające z korekty.
Niestety jeśli "coś" z tych korygowanych wypłat będzie trzeba "zabrać" to korekta może się nie dokonać w całości - bo bieżąca wypłata jest "zerowa" i nie będzie z czego zabrać. Wtedy nic się nie poradzi - trzeba będzie rozliczyć taką korektę ręcznie w jakimś zakresie.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...