Skocz do zawartości

Przenoszenie Fa (OCR) do ewidencji Vat-OSS

Polecane posty

Samo wprowadzanie zapisów VAT OSS obecnie działa na zasadzie wprowadzania ręcznego. Na ten moment nie rozpoznajemy walut (jest to planowane w najbliższych wersjach), ale umożliwiamy jedynie podgląd dokumentu i ręczne przepisanie wartości.

image.jpeg.153d798b46880d65687905c715520cc4.jpeg

Chętnie dowiem się jednak więcej na temat sposobu wprowadzania przez Państwa dokumentów. Czy mógłby Pan dokładnie opisać, w jaki sposób wprowadził zapis VAT OSS i o jakim typie (normalny czy poniżej limitu), jakie deklaracje wystawił i jakie zapisy wg Pana powinny się tam znaleźć, ale się nie znalazły?

 

Od zespołu nexo dostałam także informację, że w pliku JPKV7 wykazujemy jedynie zapisy WSTO-PL-OSS Wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość – (poniżej limitu OSS)) - jeżeli wprowadzimy taki zapis od strony ewidencji VAT OSS, to w deklaracji VIU-DO nie jest taki zapis brany pod uwagę, a w ewidencji polskiej tworzy się zapis powiązany z odpowiednią transakcją i jest on ujmowany w JPK. Z kolei zapisy powyżej limitu nie są ujmowane w JPKV7, a jedynie w deklaracji VIU-DO

Link to postu
W dniu 7.06.2023 o 18:01, Mirosław Amlicki napisał:

Witam.

Czy aplikacja Portal Biura-Dokumenty automatycznie wczyta (OCR) dane z faktur dotyczących OSS i przeniesie do Ewidencji Vat- OSS? Czy ktoś to testował? Mam klienta co generuje bardzo dużo faktur sprzedaży wysyłkowej a w pliku JPK Vat niestety tych dokumentów nie ma.

A może przenosić plikiem edi++? Ja od klienta dostaję taki plik i wszystko pięknie działa.

Link to postu
W dniu 15.06.2023 o 10:13, Jolanta Horudko napisał:

Chętnie dowiem się jednak więcej na temat sposobu wprowadzania przez Państwa dokumentów. Czy mógłby Pan dokładnie opisać, w jaki sposób wprowadził zapis VAT OSS i o jakim typie (normalny czy poniżej limitu), jakie deklaracje wystawił i jakie zapisy wg Pana powinny się tam znaleźć, ale się nie znalazły?

Z zapisem WSTO-PL-OSS Wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość – (poniżej limitu OSS) IMO nie ma problemu.

Również nie ma problemu z generowaniem odpowiednich deklaracji, InsERT je prawidłowo obsługuje.

Zagadnienie natomiast dotyczy zbiorczego importu transakcji do rejestru "Ewidencja VAT OSS" posługując się plikiem komunikacji JPK-FA.

W ewidencji VAT sprzedaży taką możliwość mamy, w ewidencji VAT OSS takiej funkcjonalności brak.

W efekcie pozostaje manualne "klepanie" zapisów .. jak jest ich naście nie ma bólu, jak dziesiąt ... :( 

2023-06-20 10_41_07-Window.png

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

Witam.

Czy już może w nowszych wersjach GT lub NEXO PRO problem został rozwiązany z WSTO-OSS z Portalu Biuro - dokumenty? W wersji 1.77 Rewizora GT zauważyłem stworzenie schematy dla Portalu Biura ale nadal brak "ewidencji Vat-OSS. Jest tylko typowa ewidencja vat sprzedaży- a to nie to samo. Może jest możliwość importu dokumentów z portlu biuro do ewidencji OSS z nexo?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...