Skocz do zawartości

Korekta cena zakupu - problem

Polecane posty

Dzień dobry,

 

mam mały problem i poszukuję obejścia. Zakupiłem u dostawcy 18 szt produktu X, po pewnym czasie dostawca zrobił promocję na produkty, które miałem na magazynie (16 szt). Dostałem od dostawcy fakturę korygującą na 16 szt o 100 zł każda.

W jaki sposób wprowadzić korektę, aby poprawnie wyświetlała cenę? Mogę albo wpisać sumę - obniży cenę we wszystkich 18 produktach, albo skoryguję 16 szt. (zwrot) i w tej samej korekcie wpiszę przyjęcie 16 szt w nowej cenie. Drugie rozwiązanie wymusi na mnie najpierw odłożenie ruchu magazynowego z towaru, który już sprzedałem.

 

Mam nadzieję, że w miarę przejrzyście opisałem ;)

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to postu
23 minuty temu, Krzysztof Gaiński napisał:

mam mały problem i poszukuję obejścia.

Wybrałbym rozwiązanie pośrednie - wycofałbym skutki magazynowe, rozbił FZ na dwie pozycje po 2 i 16 sztuk, wywołał skutki magazynowe, skorygował tylko te 16 sztuk.

 

11 minut temu, To Ka napisał:

A jak sprzedales tylko na 3 faktury to mozesz usunac te faktury i wtedy zrobi Ci sie mozliwosc podmiany oryginalnej FZ (odblokuje sie). Wystawisz od nowa to samo tylko wydrukuj najpierw.

Jak wyżej, nie trzeba dokładać sobie pracy poprzez drukowanie dokumentów, usuwanie i wprowadzanie ponownie, wystarczy operować skutkami magazynowymi / statusami dokumentów.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...