Skocz do zawartości

Automatyczne zaznaczanie się pola "Wolne Spłaty" w Homebanking

Polecane posty

Dzień dobry,

Czy istnieje możliwość ustawienia gdzieś opcji by przy rozliczaniu wyciągu bankowego w homebanking, pole "Wolne Spłaty" nie zaznaczało się automatycznie w przypadku wybrania typu kontrahenta- Wspólnik albo Pracownik? Mimo że dla tych typów kontrahentów w ustawieniach programu wyłączone jest tworzenie rozrachunków jak i w parametrach w pozycji "Wpłaty bankowe" i "Wypłaty bankowe" mam zaznaczone pole: Dopisz do zaliczek jako wolną spłatę dla kontrahenta, pozostałe pola mam odznaczone.

Fakt że to pole zaznacza się automatycznie i nie zawsze rozliczający wyciąg pamięta o jego odznaczeniu powoduje że powstają wolne spłaty które są później widoczne w zestawieniu: "Wolne spłaty rozrachunków" mimo że ani na kontach pracowników ani wspólników nie są tworzone żadne rozrachunki więc widnieją jako nierozliczone.

Pozdrawiam

Edytowane przez Adrian Turek
Link to postu
17 godzin temu, Adrian Turek napisał:

Czy istnieje możliwość ustawienia gdzieś opcji by przy rozliczaniu wyciągu bankowego w homebanking, pole "Wolne Spłaty" nie zaznaczało się automatycznie w przypadku wybrania typu kontrahenta- Wspólnik albo Pracownik?

Tak, istnieje taka możliwość, niestety wdrożeniowo (z wykorzystaniem rozwiązania dodatkowego).

Link to postu

Dzień dobry,

Czy w sprawie tego wdrożenia mam kontaktować się z firmą od której kupiłem pakiet programów Insert? Czy jest konkretna firma która dostarcza takie rozwiązanie? I ostatnie pytanie, czy takie rozwiązanie mogło by być konfigurowalne dla użytkownika czy musi być ustawione na sztywno i czy dla każdego klienta (prowadzę biuro rachunkowe) trzeba by to ustawiać indywidualnie?

Pozdrawiam

Link to postu
11 godzin temu, Adrian Turek napisał:

Czy w sprawie tego wdrożenia mam kontaktować się z firmą od której kupiłem pakiet programów Insert?

Nie wiem, nie wiem jakie usługi oferuje ta firma.

 

11 godzin temu, Adrian Turek napisał:

Czy jest konkretna firma która dostarcza takie rozwiązanie?

Nie znam gotowego rozwiązania, przedstawiałem jedynie możliwości.

 

11 godzin temu, Adrian Turek napisał:

I ostatnie pytanie, czy takie rozwiązanie mogło by być konfigurowalne dla użytkownika czy musi być ustawione na sztywno

Oba warianty są możliwie do realizacji, konfiguracja to dodatkowa komplikacja, czas, koszty.

 

11 godzin temu, Adrian Turek napisał:

i czy dla każdego klienta (prowadzę biuro rachunkowe) trzeba by to ustawiać indywidualnie?

Tak ja wszystko do tej pory - każdy podmiot to oddzielna konfiguracja, ale można ją wykonać zbiorczo.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...