Skocz do zawartości

Problem z kompaktowaniem bazy danych

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Na niecałe 1000 baz danych w biurze rachunkowym mam problem z jedną bazą podczas każdej aktualizacji pakietu GT.

Aktualizacje robię przez konwersję zbiorczą w Biuro GT. Zawsze zaznaczone mam opcje "Odbudowa danych wyszukiwarki InsTYNKT" oraz "Kompaktowanie bazy danych". Aktualizacja dla tej bazy danych zawiesza się na etapie "aktualizacja gridów" - praktycznie ostatni etap konwersji przed kompaktowaniem i wisi, aż nie ubiję procesu. Wówczas anuluję konwersję, przywracam kopię zapasową tej bazy i aktualizacji jej dokonuję za pomocą programu serwisowego, co przebiega pomyślnie.

 

W programie serwisowym wykonałem czynności serwisowe dla tej bazy danych, tj. Odbudowa indeksów i statystyk oraz Kontrola danych - wszystko przebiega pomyślnie. Jeżeli w programie serwisowym chcę wykonać Kompaktowanie pojawia się chmurka z napisem "Błąd kompaktowania bazy danych". W logach SQL nie widzę żadnych błędów.

 

Jak mogę rozwiązać ten problem?

 

InsERT GT: 1.76

Biuro GT: 1.23 SP1

Windows Server 2019 oraz SQL Server 2019 Express

Edytowane przez Wojciech Olanin
Link to postu

Kompaktowanie wykonuję w celu zmniejszenia rozmiaru baz danych na dysku, co przy tylu bazach danych już jest znaczące, a nie zajmuje ono wiele czasu, więc chyba nie szkodzi go wykonać? Ponadto jak dobrze pamiętam to te opcje są zaznaczone domyślnie w konwersji zbiorczej, co sugeruje że InsERT tak zaleca.

Edytowane przez Wojciech Olanin
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...