Skocz do zawartości

Zamówienia bieżące / zrealizowane / rozliczenie Pobrań Kurierskich / Paczkomaty

Polecane posty

Witam, 

przyznam, że niekorzystam z rozrachunków w nexo ale pomyślałem, że może udałoby mi się za pośrednictwem Nexo uporządkować temat przesyłek pobraniowych... 

 

Niestety z tego co widzę, część firm udostępnia pobrania w zbiorczych przelewach z określonego dnia i... inaczej. 

 

Czy ktoś z Was prowadzi sklep / sprzedaż za pobraniem i może podpowiedzieć (może jakiś płatny dodatek?) który by ułatwiał kontrolę i rozliczenie pobrania? Może chociaż ktoś może rzucić jakimiś słowami kluczowymi które by pomogły mi wyjść z punktu zero? 

 

Z góry dziękuję. 

Link to postu

Cześć! Dzięki za podpowiedź! 
Przeklikałem się zgodnie z sugestią. Widzę, że mogę dodać Płatność za pobraniem / kredyt i cesyjnie np. Inpost. Niestety poza InPostem jest i DHL / Kurier Inpost / Poczta... 

2. Rozumiem, że zakładam takie płatności dla każdej firmy? 
Czyli np. Pobranie DHL
Pobranie Paczkomaty 
Pobranie Kurier InPost
itd. ? 

Tylko zastanawiam się, jak to później rozliczyć? InPost rozliczenia pobrań udostępnia w "zbitej formie". Wpływ na konto jest przykładowo z kilku przesyłek (chyba w paczkomatach). Kwoty dla zamówień więc by się nie zgadzały... chyba, że Nexo radzi sobie z tym jakoś? 

Napiszesz coś więcej? 



 

Link to postu

Generalnie ja to dzielę na firmy od których dostaje pieniądze :) 

Pobranie DHL - osobno

Pobranie Paczkomaty i Kurier dostajesz od InPost - razem tak? - to ja bym zrobił - Pobranie Inpost

 

Jak to rozliczać?

Zamówienia z cesją na DHL czy InPost są dla Klienta, który kupował rozliczone. Powstaje rozrachunek do rozliczenia z np. InPost i teraz jak dostajesz od nich przelew to masz wyszczególnione czego on dotyczy - i rozliczasz to na rozrachunkach.

Czasami jest tak (szczególnie z płatnościami online), że jeszcze w między czasie wystawiają fakturę prowizyjną za swoje opłaty i dostajesz pomniejszony przelew o wartość tej faktury - jednak jak wprowadzisz otrzymany przelew + FZ kosztowe prowizji powinno wyjść 0 (i najczęściej tak wychodzi) :)

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...