Skocz do zawartości

Przypisanie klienta do opiekuna również po Odbiorcy dokumentu a nie tylko po Nabywcy ?

Polecane posty

Witam

 

Mam następujący problem. Wielu klientów naszych Przedstawicieli bierze w Leasing produkty i za każdym razem muszę ręcznie przypisywać transakcje do danego Przedstawiciela, ponieważ system przyporządkowuje Nabywcę, a nie odbiorcę do danego Opiekuna..

Czy jest taka możliwość, żeby Dokument wystawiany na Firmę Leasingową ( Nabywca i Płatnik ) ale ze wskazanym Klientem jako Odbiorca przyporządkował transakcje do Opiekuna tego Klienta ?

 

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Witam 

 

Chodzi mi o to żeby była możliwość przyporządkowania dokumentu sprzedaży klienta do opiekuna nie tylko po nabywcy ale również po odbiorcy.

 

Dotyczy to głównie dokumentów sprzedaży do firm leasingowych którzy to są płatnikami i nabywcami towaru jednakże faktycznym odbiorcą jest klient przypisany do opiekuna. Niestety system przyporządkowuje taki dokument tylko do nabywcy czyli firmy leasingowej która to obsługuje wszystkich handlowców w firmie 

Załączam przykładowy dokument 

Zrzut ekranu 2023-08-8 o 11.14.40.png

Link to postu

Chiałbym aby ten dokument sprzedaży został przypisany do handlowca który opiekuje się klientem "Beauty ...... " a nie do PKO leasing który to jest przypięty pode mnie 

Na chwilę obecną niezależnie od Odbiorcy wszystkie dokumenty przypisywane są do Opiekuna Nabywcy co w przypadku PKO leasing jest przypisywane do mnie 

Link to postu
32 minuty temu, Jarosław Bazak napisał:

Chiałbym aby ten dokument sprzedaży został przypisany do handlowca który opiekuje się klientem "Beauty ...... " a nie do PKO leasing który to jest przypięty pode mnie 

Tylko że to nie jest takie proste jak się wydaje, bo faktura może być związana z wieloma WZ-tkami, które mogą być wystawione na różnych odbiorców, z różnymi opiekunami. Który opiekun miałby być wtedy przypisany do tej FS?

Wg mnie trzeba tu po prostu raportować własnym raportem wychodzącym od strony dokumentów magazynowych.

To też nie jest banalne, bo może być tak że ten sam towar, występujący na z 3 WZ-tkach, na FS znajdzie się w jednej pozycji z ceną zupełnie inną niż na WZ, ale da wykonalne.

Link to postu

Próbował Pan wykonać to, o czym wspomniałem w poprzedniej wiadomości? W skrócie, aby w kartotece Odbiorcy wybrać opiekuna, stworzyć dokument sprzedaży, na którym należy wskazać tego odbiorcę, zapisać dokument i na liście dokumentów sprzedaży wyciągnąć kolumnę Odbiorca — Opiekun. Sumarycznie będzie to wyglądać następująco:

image.thumb.png.e8f242005c4fb706aa3ffdec704498ea.png

Ponawiając pytanie:

20 godzin temu, Dariusz Nowak napisał:

Pytanie co dalej chce Pan z tymi informacjami zrobić?

Link to postu

OK. W takim razie gdzie przypisać opiekuna do "Odbiorcy". Bo na razie wszyscy opiekunowie są dopisani do "Nabywców" W CRM Firma leasingująca ma przypisanego jednego głównego opiekuna i każdy klient innego Handlowca leasingowany przez tę firmę zliczany jest na konto tego głównego opiekuna. Nie mam problemu jeżeli jest to tylko kredyt, ponieważ nabywca i odbiorca to ta sama firma przypisana danemu opiekunowi, ale w przypadku Leasingu zawsze nabywcą oraz płatnikiem jest podmiot finansujący. Jedynie jako "Odbiorca" można wskazać faktycznego odbiorcę przedmiotu sprzedaży. 

Mając kilka leasingów miesięcznie dla różnych klientów (różnych  opiekunów) zawsze sprzedaż liczy się opiekunowi przypisanemu do firmy leasingującej ..

Link to postu
2 minuty temu, Jarosław Bazak napisał:

Tak mam zrobione. Niestety system przyporządkowuje transakcje do opiekuna "Nabywcy" a nie "Odbiorcy" 

W przypadku Pana dokumentu sprzedaż naliczy się opiekunowi Drogerii Allegro, a nie opiekunowi firmy ABC s.c 

Proszę o informację jak zrobić, aby transakcja została przypisana do opiekuna klienta ABC sc ?

Link to postu

Dokument sprzedaży wystawiony 4 lipca na PKO Leasing ( Nabywca - opiekun Magdalena ) gdzie faktycznym odbiorcą tego produktu jest Beauty Academy ( opiekun Paulina ) i zamiast sprzedaży na tego klienta sprzedaż liczona jest na PKO Leasing ( opiekun Magdalena ), który jest tylko instytucją finansującą zakup. W tym przypadku opiekun tej instytucji nie ma żadnego udziału w sprzedaży tego produktu natomiast we wszelkich podsumowaniach te transakcje zliczają się na Niego.

 

Tak jak wspomniałem w poprzedniej korespondencji zależy mi, żeby takie dokumenty sprzedaży gdzie nabywcą jest instytucja finansująca faktyczne naliczenie sprzedaży trafiało na odbiorcę przedmiotu sprzedaży 

Zrzut ekranu 2023-08-9 o 13.43.46.png

Zrzut ekranu 2023-08-9 o 13.40.45.png

Link to postu

Wciąż pan nie pokazał, gdzie chce Pan widzieć te dane. Z Pana zrzutów ekranu wnioskuję, że chodzi o jeden z raportów sprzedaży, to tam nie ma możliwości wyświetlania sprzedaży wg opiekunów odbiorcy. Zgadza się? Jeśli tak, to mamy w planach wdrożenie filtrów opiekuna wg nabywcy, odbiorcy, płatnika w raportach w jednej z przyszłych wersji.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...