Skocz do zawartości

Jak opróżnić kosz klienta poczty

Polecane posty

Dzień dobry,

 

we wbudowanym kliencie poczty, w Subiekcie Nexo mamy możliwość przeniesienia wiadomości do kosza. A jak dostać się do kosza w celu jego opróżnienia? Przez przypadek usunęliśmy wysłane wiadomości bez klawisza "Shift", chcielibyśmy się ich pozbyć na zawsze. W kliencie poczty (wbudowanym) widać tylko "Wysłane", "Skrzynka nadawcza" i "Szkice" - Kosza natomiast brak.

Link to postu

A jeśli nie łączymy się przez IMAP? Tylko POP3/SMTP? Właśnie sprawdziłem, przy naszym połączeniu kosz nie jest synchronizowany...

 

Wysłane wiadomości zwiększają znacząco rozmiar bazy danych, po ich usunięciu "Trwałym" jest o wiele mniejsza. Mam wrażenie, że po zwykłym usunięciu tzw. "Przeniesieniu do kosza" baza danych nie chudnie.

 

Jeśli tak przeniesione wiadomości faktycznie gdzieś zostały i nie ma możliwości ich usunięcia, to czy program sam oczyści kosz po jakimś czasie?

 

Dziękuję oczywiście za dotychczasową pomoc!

Edytowane przez Wojtek W
Link to postu

Konfiguracja -> Konta pocztowe -> Serwer poczty przychodzącej i tu klikasz wiecej opcji

 

image.png.00a5b1be9455916fadb34d9751b3570d.png

 

ustawiasz 500dni czy potem 1000, tak zeby nie przesadzic na poczatek

 

image.png.83b9710757f0c6093c8630593245da70.png

 

kasujesz wiadomosci z bazy subiekta -> usuń zawartość załączników oraz treści wiadomości

 

potem wchodzisz w program serwisowy i robisz konseracja bazy danych

 

 

potem ustawiasz program pocztowy tak zeby sciagal tylko wiadomosci od dzis albo wogole albo zeby kasowal

ja mam ustawione ze sciaga 1dzien i kasuje starsze niz 1dzien

 

pozdro

Link to postu

Cenna wiadomość @Mateusz Pyka. Te opcje  jednak widać tylko przy konfiguracji IMAP, my mamy SMTP

 

Edit: zmieniłbym może na IMAP, co wymaga usunięcia konta i założenia go na nowo, ale założę się, że baza nie schudnie od tego. A może schudnie przy usunięciu konta... hmmm.

Edytowane przez Wojtek W
Link to postu
Cytat

moja baza schudła z 10GB do 3,5GB ;) 

Ale po usunięciu konfiguracji SMTP / POP3 i na nowo zestawieniu IMAP? 

 

Edit: Swoją drogą chyba powinien ktoś się tym zainteresować z planowania aplikacji, można wysłać coś do kosza, ale nie można tam popatrzeć? Coś tu ktoś nie przemyślał.

Edytowane przez Wojtek W
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...