Skocz do zawartości

Przeniesienie starej bazy danych z biura Nexo na nowy serwer

Polecane posty

Po zrobionej archiwizacji biura Nexo przeniosłem jego bazę danych na zewnętrzny serwer SQL.

Jednak po takim procesie, po otwarciu biura Nexo na nowym serwerze i wejściu w zakładkę Baz danych w kolumnie "Stan połączenia" widnieje napis "Nieznane".

Po próbie wystawienia faktury za usługi księgowe otrzymuję komunikat, że Biuro nexo nie może się połączyć z serwerem.

Jaka może być tego przyczyna?

Link to postu

Dzień dobry, przeniosłem najpierw kilka firm archiwizując je za pomocą mechanizmu insertNexo, później zrobiłem ich dearchiwizację do swojej bazy sql -w chmurze) (firmy te otwierają się już w nowej bazie danych).

To samo zrobiłem analogicznie z Biuro Nexo. Po otwarciu biuraNexo i wybraniu zakładki Baza danych" wyświetla się, że baza danych jest dalej na serwerze sql lokalnym.

Teraz zastanawiam się czy nie trzeba było jednak zrobić archiwizacji za pomocą biuraNexo (zbiorcza archiwizacja interesujących mnie firm do przeniesienia).

Planujemy przenieść wszystkie obsługiwane firmy do zewnętrznego serwera sql z pełną ich obsługą za pomocą biura nexo. Sporo tego jest i trochę trwa, więc nie chcielibyśmy popełnić jakiegoś błędu.

Proszę o podpowiedź jak najlepiej to zrobić.

Pozdrawiam,

Mirosław

Link to postu
1 godzinę temu, Mirosław Piwnik napisał:

Teraz zastanawiam się czy nie trzeba było jednak zrobić archiwizacji za pomocą biuraNexo (zbiorcza archiwizacja interesujących mnie firm do przeniesienia).

 

Tak, jest do dobry kierunek.

Może Pan wykonać archiwum za pomocą narzędzi dostępnych w Biurze nexo (wykorzystując mechanizm Biuro nexo, patrz krok 3 poniższego artykułu)

Biuro nexo – Jak zbiorczo zrobić archiwizację?

 

Następnie, na nowym serwerze, proszę przy dearchiwzacji wskazać tylko podmiot Biura nexo.

ff.png.5f1540c146b36f2a94d2598fc9dd6a27.png

Po pomyślnym uruchomieniu Biura nexo na nowym serwerze, proszę użyć operacji zbiorczej Dearchiwizacja, która zdearchiwizuje podmioty klientów. W tym przypadku ścieżki serwerów SQL dla klientów powinny zostać automatycznie zmienione na poprawne.

 

Biuro nexo - Jak zrobić zbiorczą dearchiwizację?

ff2.thumb.png.b176dd02b7c00da8a272e6daabafaf10.png

 

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...