Skocz do zawartości

Przeliczanie urlopu

Polecane posty

Pracownik, który pracuje u nas ponad dwa lata, skończył teraz studia, w związku z tym chciałam mu przeliczyć przysługujący urlop (do tej pory przysługiwało mu 20 dni)

i mam z tym problem.  Wprowadziłam dane w zakładce kompetencje i staż należny za okres nauki 8 lat i system mi nie przelicza.

W pozycji staż za okres zatrudnienia, system pokazuje 5 miesięcy i 14 dni, a człowiek u nas pracuje od sierpnia 2020 r....

 

Przechwytywanie.PNG

Link to postu

 Z urlopem wszystko się zgadza, ja sobie źle policzyłam.

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Natomiast:

33 minuty temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

To raczej niemożliwe. Mechanizm przenoszenia danych przenosi umowy do nexo jako umowy, a nie do poprzedniego zatrudnienia w pracowniku.

Umowa na okres próbny i umowa na czas określony tak się przeniosły z GT

Przechwytywanie.PNG

Link to postu

Tak, ale bardziej mi chodzi o to, że Pan napisał: "To raczej niemożliwe. Mechanizm przenoszenia danych przenosi umowy do nexo jako umowy, a nie do poprzedniego zatrudnienia w pracowniku" , a tu się tak przeniosło, że te umowy z GT weszły jako poprzednie zatrudnienie, ale zaznaczony jest znacznik "zatr. w mojej firmie", 

więc pewnie tu się przenoszą umowy na czas określony, tak myślę ...

 

Zauważyłam u innego pracownika, który jest zatrudniony od stycznia 2020 ( czyli ponad 23 lata), coś takiego, który ma też zatrudnienie wcześniejsze, nie cały rok, a system tak pokazuje :

 

Przechwytywanie.PNG

Link to postu
5 minut temu, Monika Wojtania napisał:

Tak, ale bardziej mi chodzi o to, że Pan napisał: "To raczej niemożliwe. Mechanizm przenoszenia danych przenosi umowy do nexo jako umowy, a nie do poprzedniego zatrudnienia w pracowniku" , a tu się tak przeniosło, że te umowy z GT weszły jako poprzednie zatrudnienie, ale zaznaczony jest znacznik "zatr. w mojej firmie", 

więc pewnie tu się przenoszą umowy na czas określony, tak myślę ...

Nie przenosimy umów do poprzedniego zatrudnienia - może ktoś ręcznie wpisał poprzednie zatrudnienie w nexo...

 

5 minut temu, Monika Wojtania napisał:

Zauważyłam u innego pracownika, który jest zatrudniony od stycznia 2020 ( czyli ponad 23 lata), coś takiego, który ma też zatrudnienie wcześniejsze, nie cały rok, a system tak pokazuje :

hmmm - 2020 to ponad 23 lata?

Za mało danych Pani pokazuje, żeby cokolwiek zweryfikować.

 

Link to postu

Jednak upały dają o sobie znać...

 

Umowy z GT, które zostały zakończone przed miesiącem wdrożenia Gratyfikanta nexo trafiają do danych wdrożeniowych.

I teraz - liczenie stażu urlopowego - okresy wpisanych w nexo umów są skracane do dnia zakończenia szkoły, a okresy poprzedniego zatrudnienia wchodzą do stażu (jeśli mają zaznaczony odpowiedni znacznik) niezależnie od pokrywania się (lub nie) z okresami nauki.

 

Przepraszam za zamieszanie...

  • Lubię to 1
Link to postu
11 minut temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Może też była szkoła, która zakończyła się 13 lat temu

Oooo, to będzie to 🙂

 

12 minut temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Może w w poprzednim zatrudnieniu w GT coś jest...

Zadziało się to u pracowników z młodszym stażem pracy u nas.

Do czego w takim razie służy znacznik "zatr. w mojej firmie" ?

 

Link to postu
6 minut temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Jednak upały dają o sobie znać...

 

Umowy z GT, które zostały zakończone przed miesiącem wdrożenia Gratyfikanta nexo trafiają do danych wdrożeniowych.

I teraz - liczenie stażu urlopowego - okresy wpisanych w nexo umów są skracane do dnia zakończenia szkoły, a okresy poprzedniego zatrudnienia wchodzą do stażu (jeśli mają zaznaczony odpowiedni znacznik) niezależnie od pokrywania się (lub nie) z okresami nauki.

 

Przepraszam za zamieszanie...

Nie ma sprawy :) Teraz już wszystko rozumiem.

Dziękuję i pozdrawiam

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...