Skocz do zawartości

Jak linkować z aukcji Allegro do własnego sklepu i czy ma to sens - dyskusja

Polecane posty

Chciałem zapytać Was jakimi sposobami można linkować do własnego sklepu z aukcji Allegro i które metody są wg Was skuteczniejsze. Wiadomo, że nie wolno, a jednak wszyscy to robią/obchodzą, a Allegro nie interweniuje za bardzo.

Z drugiej strony czy zabiegi powodujące obejście regulaminu Allegro mają sens i czy klienci szukający oferty na Allegro sprawdzą zasugerowany im adres www.

 

1. Pytałem Allegro i odpisali mi, że można założyć na Allegro konto o dowolnej nazwie użytkownika czyli np. wwwMOJASTRONApl, gdzie na wwwMOJASTRONApl (z kropkami) prowadzimy sklep internetowy poza grupą Allegro czyli całkowicie za darmo :)

1a) Od razu pytanie – Waszym zdaniem lepiej posiadać konto Allegro o nazwie wwwMOJASTRONApl czy samo MOJASTRONApl wystarczy żeby klienci odczytali w tym adres www i skusili się do sprawdzenia naszego sklepu internetowego?

 

2. Później na każdym zdjęciu można nanosić znak wodny o nazwie użytkownika czyli wwwMOJASTRONApl i można też posiadać adres mailowy np. Allegro(at)MOJASTRONA.pl

 

4. Nie jestem pewien co do bezpośredniego linkowania do zdjęć lub grafik umieszczonych na serwerze FTP na którym jednocześnie posiadamy sklep internetowy czyli np wwwMOJASTRONApl/zdjęcia/zdjęcie1jpg(z kropkami) bo niby nie wolno linkować w żadnej formie do stron umożliwiających sprzedaż poza Allegro ale wszyscy to robią.

4a) Jak myślicie czy Allegro przymyka na to oczy bo jeszcze nie słyszałem żeby komuś zawiesili z tego powodu konto?

 

Proszę Was o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Dobrze byłoby ruch generowany przez klientów na aukcjach przenieść do własnego sklepu internetowego ale jak ktoś kiedyś powiedział: klient Allegrowy to klient Allegrowy i nie kupi w sklepie internetowym. Wysokość prowizji Allegro zmusza jednak do szukania alternatywnych rozwiązań, a Sello się idealnie komponuje do obsługi wysyłek i z Allegro i ze sklepu internetowego.

Link to postu

Mam na Allegro konto o nazwie tadzimir_pl i oczywiście sklep pod adresem tadzimir.pl.  Kiedy jeszcze nie było takich obostrzeń miałem w aukcjach/na stronie "O mnie" linki do oferty sklepowej - i nie zauważyłem wielkiego ruchu od strony Allegro na strony sklepowe.  Oczywiście zdarza się to, ale jest to może kilka przypadków w miesiącu - tak więc nie przeceniałbym tej formy promocji, najczęściej klient jak chce kupić na Allegro to w innych miejscach już nie szuka.  A jak szuka w innych miejscach to ma spore szanse trafić i bez takich kombinacji.

 

Jeśli chodzi o obrazki to trzymam je na swoim serwerze (tadzimir.pl/allegro/cośtamcośtam) i jak dotąd nie miałem z tego tytułu żadnych problemów.

Link to postu

Spotkałem się jeszcze z dwoma podejściami:

1. Kuponami rabatowymi tylko do sklepu internetowego. Dokładają je sprzedawcy do paczek z zamówień na Allegro i następnym razem może klient wybierze sklep.

2. Niższymi cenami w sklepie niż na Allegro. Nawet widziałem kilka ofert na Allegro gdzie ewidentnie pisało "w naszym sklepie internetowym jest taniej niż na Allegro". Ale te oferty znikły po jakimś czasie ;)

 

Dodatkowo rośnie świadomość klientów, że na Allegro płaci się prowizję i jak się zamawia poza Allegro to można dostać rabat - mamy dużo zamówień poza Allegro (mailowo lub telefonicznie). Wolę dać jakiś tam rabat klientom bo nie płacę prowizji Allegro.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...