Skocz do zawartości

Dział sprzedaży - jak automatycznie przypisać towar do działu nadrzędnego

Polecane posty

Witam, 

Czy trzeba gdzieś ustawić aby produkt który przypisuję do działu sprzedaży, automatycznie przypisał się też do działu nadrzędnego? Czy trzeba to robić ręcznie, 

Np. 

Mam dział 

- "Żarówki"

a w nim działy 

         - żarówki LED

         - żarówki tradycyjne

 

Kiedy dodaję towar do działu "żarówki LED" chciałbym aby też w automacie były w dziale nadrzędnym czyli "Żarówki" ale na ten moment to tak nie działa. Towar jest tylko w dziale do którego go przypisałem ale w żadnym nadrzędnym się już nie pojawia. 

 

 

 

Link to postu

Racja. Działa to w ten sposób jeśli chciałbym tylko je wyświetlać na liście. Niemniej jednak potrzebuję to wykorzystać w cennikach. A tam jeśli dam warunek cenowy i wybiorę dział sprzedaży Żarówki - to nie przypisuje to żadnych rabatów gdyż dział nie zawiera żadnej pozycji, tylko poddziały. Innymi słowy, jeśli żarówka w swojej kartotece w zakładce "OPIS-> Dział Sprzedaży" nie zawiera zarówno działu "Żarówki" i "Żarówki LED" to warunek uwzględniający tylko dział nadrzędny nie daje żadnego efektu w postaci rabatu na cały dział "Żarówki"

 

Więc moje pytanie dotyczy automatycznego dodania nadrzędnego działu sprzedaży "Żarówki" do produktu w jego opisie, gdy ręcznie przydzielę go do podrzędnego działu sprzedaży "Żarówki LED" bym mógł tym swobodnie operować w przypisywania warunków w cennikach. image.thumb.png.6825737f4fe3fbf13e9286039d90ac78.png

image.thumb.png.277c19f500c920b3ede71d1246bacb08.png

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

Zgłoszenie zostało zrealizowane w wersji 50.0.0. Fragment listy zmian:

  • W słowniku działów sprzedaży poprawiono sortowanie tak, aby możliwe było uszeregowanie działów alfabetycznie z zachowaniem hierarchiczności. Po aktualizacji podmiotu do wersji 50.0.0 ustawienia listy w słowniku zostają przywrócone do domyślnych oraz ustawione zostaje sortowanie alfabetyczne działów, z uwzględnieniem hierarchii.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...