Skocz do zawartości

zapisy w walucie EUR import z Portalu , brak zaimportowanych kwot z faktury

Polecane posty

Mam taki problem, po którejś aktualizacji Rachmistrza NEXO....

otóż wprowadzam sobie w rejestrze zakupu faktury przez Portal Biura-faktury wystawione w EUR, ale dotyczą dostawy od polskiego dostawcy- po prostu rozliczają się  EUR, zamiast w PLN.  Do tej pory było tak, że z faktur w walucie zaciągała się kwota netto/brutto z dokumentu w walucie PLN (pomimo zaznaczenia w kartotece kontrahenta, że domyślna waluta jest EUR), ale kwoty się zaczytywały, wystarczyło tylko zmienić walutę z PLN na EUR i wszystko się poprawnie przeliczało. Teraz po kolejnych aktualizacjach Rachmistrza nie zaczytuje w ogóle żadna kwota. Czy to jest błąd w programie?, czy ja powinnam ustawić jakieś inne parametry?, aby mi to zaczytywało, abym nie musiała setek faktur wpisywać z ręki. Dodam, że zaznaczenie opcji w Parametrach zapisów VAT "Przeliczaj zapisy walutowe od wartości w walucie"   powoduje, że VAT w PLN jest przeliczany niepoprawnie, co prawda o grosze, ale nie zgadza się z wystawioną przez kontrahenta fakturą, dopiero odhaczenie tego i pozostawienie tylko opcji  "Przeliczaj wartości netto wykorzystują preproporcję oraz proporcję bazową " - powoduje poprawne wyliczenia kwot netto, VAT  i brutto  z EUR  na PLN   

 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu jak zrobić, aby się zaczytywały kwoty do księgowania ???

aaa.jpg

aaaa.jpg

aaaaa.jpg

aaaaaa.jpg

Link to postu

Dzień dobry, w wersji 46.1.0 dodaliśmy w Laboratorium InsERT nexo obsługę faktur walutowych w Portalu Biura. Zachęcam do przetestowania funkcjonalności. Analizujemy zachowanie programu opisywane przez Panią.

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu
  • 5 tygodni później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...