Skocz do zawartości

Szkoła niepubliczna ECP

Polecane posty

Dzień dobry, proszę o pomoc w prawidłowym skonfigurowaniu systemu do pracy z pracownikami szkoły niepublicznej. 

Dane wejściowe: 

rozpoczynam pracę z Gratyfikantem nexo, ustawiłam parametry początkowe, w tym pierwsze wynagrodzenie za wrzesień, kartotekę pracowników zaimportowałam z bazy Płatnika, przechodzę do przypisywania umów. Nauczyciele pracują na xx/25 etatu, co oznacza, że xx to liczba godzin dydaktycznych w tygodniu (zgodnie z planem lekcji czyli jednego dnia np. 3h a innego 8h albo 0h) a 25 to liczba godzin pełnego etatu w skali tygodnia. Mam też grupę nauczycieli, dla których etat to 30 godzin tygodniowo. Pracownicy administracji mają etaty 40 godzin tygodniowo.

Pytania:

1. Systemy rozliczania czasu pracy - jak je ustawić? Czy dla każdej grupy osobny i następnie każdej grupie podpinać pod umowę właściwy? Naliczanie nadgodzin po przekroczeniu planu pracy z harmonogramu i odpowiednio normy 5/25, 6/30, 8/40?

2. W umowach przypisujemy kalendarz. W ostatniej kolumnie mamy tam podane, po ilu godzinach będzie dodatek za nadgodziny. Czy to pole uzupełnia się w oparciu o normę dobową czy harmonogram?

3. Jak uzupełnić dane wdrożeniowe pracownika by w zestawieniu Stan urlopów widzieć urlop należny u mnie (zarówno ten do 01-09 jak i ten od 01-09)? Widzę tam super możliwość, że określam ile dni i ile godzin w dniu, którego ilość godzin roboczych mogę wybrać.

 

Link to postu

Gratyfikant nexo nie ma jakiegoś szczególnego wsparcia dla nauczycieli.

Jeśli przyjąć, że te 25 godzin (lub 30) to jest to samo co 40 dla zwykłego pracownika, to (pkt.1.) tak - trzeba stworzyć trzy systemy rozliczania czasu pracy - z tym, że system przypisuje się nie do umowy tylko do planu pracy/kalendarza, a ten dopiero do umowy.

Punkt 2. - to określa się dla pracowników niepełnoetatowych - na przykład dla pracownika pracującego na 1/2 KP przewiduje możliwość wypłacania dodatku za nadgodziny dobowe i tak dopiero dopiero po 8 godzinach (wtedy należą się godziny ponadwymiarowe), ale można go wypłacać już od godziny 5 - zależy to od ustaleń z pracownikiem. Działa to w odniesieniu do normy dobowej określonej w systemie rozliczania czasu pracy.

Punkt 3. nie bardzo rozumiem - chodzi o rozbicie urlopu należnego na czas przed i po wdrożeniu? Nie ma takiej możliwości.

Link to postu

pkt 2. Czy zatem po ustaleniu z pracownikiem mogę tą wartość zmienić ręcznie? Pisze Pan

4 minuty temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

na przykład dla pracownika pracującego na 1/2 KP przewiduje możliwość wypłacania dodatku za nadgodziny dobowe i tak dopiero dopiero po 8 godzinach

czy system przelicza te godziny w oparciu o stałą normę 8h czy zadaną w systemie czasu pracy (5h/6h/8h)?

 

pkt 3. raport stan urlopów pokazuje urlop należny i wykorzystany (pokazuje oczywiście dużo więcej ale chodzi mi teraz o te dwa). Testowałam go i bardzo ładnie przelicza urlop należny od dnia wdrożenia systemu czyli 1-09-2023 (także przy normie niższej niż 8h i w niepełnym wymiarze). Moje pytanie brzmi: jak uzupełnić dane wdrożeniowe, tak abym w raporcie stan urlopów widziała urlop należny łącznie w 2023 i wykorzystany łącznie w 2023 oczywiście w tej szkole. Jeśli pozostawię dane wdrożeniowe puste to system przeliczy urlop od 01-09 biorąc pod uwagę wprowadzone przeze mnie dane o staży pracy. Chcę widzieć cały należny w roku urlop, czy jest taka możliwość? Pytam bo testowanie zajmuje trochę czasu a Pan pewnie zna rozwiązanie :) 

Link to postu

Punkt 2. - odniesie się do wartości normy dobowej z systemu rozliczania czasu pracy - tak jak napisałem wcześniej.

 

Punkt 3.

10 minut temu, Barbara Ciuśniak napisał:

Moje pytanie brzmi: jak uzupełnić dane wdrożeniowe, tak abym w raporcie stan urlopów widziała urlop należny łącznie w 2023 i wykorzystany łącznie w 2023 oczywiście w tej szkole

raport zawsze pokazuje cały rok - ewentualnie "do dzisiaj" zależnie od filtru "na dzień" -  a w danych wdrożeniowych wyraźnie jest napisane za jaki okres należy wpisać wykorzystany urlop:

image.png.172ad8a87f535de38b0d38317bb9d728.png

Oczywiście pod warunkiem, że pracownik pracuje od 1 stycznia. Data zatrudnienia jest w umowie.

13 minut temu, Barbara Ciuśniak napisał:

Jeśli pozostawię dane wdrożeniowe puste to system przeliczy urlop od 01-09

Nie wiem co to znaczy - może wprowadziła Pani umowę od 1 września... zamiast od faktycznej daty....

Link to postu
24 minuty temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Punkt 2. - odniesie się do wartości normy dobowej z systemu rozliczania czasu pracy - tak jak napisałem wcześniej.

Małe sprostowanie - technicznie to jest pobierane z dobowego wymiaru czasu pracy dla pełnego etatu z kalendarza - no ale to chyba powinno być to samo.

 

I w systemie rozliczania czasu pracy należałby ustawić nadgodziny po przekroczeniu planu - bo przy normie 5h to za dzień z 7 godzinami od razu byłyby nadgodziny.

 

Jak wspominałem, Gratyfikant nexo nie ma osobnego wsparcia dla nauczycieli - nie mam pewności czy wszystkie przypadki będą dobrze obsłużone.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...