Skocz do zawartości

Klasyfikator "pokaż tylko modele" w asortymencie

Polecane posty

W AS, w zakładce modele, chciałbym albo w klasyfikatorze (albo w filtrze nad widokiem), móc odfiltrować tylko modele.

Czyli po włączeniu tego filtra nie chciałbym widzieć wariantów.

Da radę to zrobić?

 

W czym rzecz i dlaczego tak?

Chciałbym następnie włączyć Filtrowanie wg Symbolu (na kolumnie Symbol w AS, zakładka Modele) i przejrzeć symbole (tylko i wyłącznie) modeli.

(Obecnie symbole modeli i wariantow się mieszają w filtrowaniu na kolumnie Symbol w AS pod PPM i analiza tego jest lekko mówiąc trudna)

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu

A ma Pan jakiś inny pomysł abym na liście widział tylko modele?

W jaki inny sposób ten widok odfiltrować, skoro klasyfikatorem się nie da?

(wiem, że można zwinać w grupowaniu listę ale mnie to nie urządza)

 

Lub inaczej, w jaki inny sposób doprowadzić do sytuacji, żebym na kolumnie Symbol (gdy filtruje) widział tylko numery modeli?

 

 

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

@Dariusz Nowak

Panie Darku, raport spisuje się wyśmienicie - co najważniejsze sortuje po symbolu.
(czego nie da się osiągnąć w domyślnej zakładce MODEL - ale widziałem, że ktoś już wcześniej tą usterkę, tj. sortowania już wam zgłosił na forum)

 

To jeszcze jedna prośba, czy może Pan go wzbogacić aby pod każdym modelem były pokazywane wariany z jakich się składa?

(w wyniku tej modyfikacji, niemal dojdziemy do już istniejącego widoku MODEL, z tym że sortowanie powinno działać, bo u nas gdy model ma symbol np. 0001S to wszystkie warianty mają taki sam prefix 0001S-....)

Dodatkowo byłoby idealnie, gdyby pojawiły się tam kolumny: Producenta, Dostawcy, Podstawowego Dostawcy

 

Nexo, z wersji na wersję jest coraz lepszy, czapki z głów :)

Strach pomyśleć w jakim miejscu by było gdyby dobra zmiana was tak nie umęczyła.

 

Z góry dziękuję!

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...