Skocz do zawartości

Pola własne na pozycjach (Laboratorium - wersja 47 nexo)

Polecane posty

W wersji 47 nexo po włączeniu w Laboratorium funkcjonalności „Pola własne na pozycjach” będzie można dodawać pola własne do pozycji dokumentu, partii oraz konfiguracji.

 

Zachęcam do zapoznania się:

 

1.       Pozycje dokumentu

Aby dodać pole własne na pozycji dokumentów, należy wejść w słownik Pola własne i odnaleźć tam „Pozycja dokumentu”.
image.png.d841491c9a02a992423f33c00b7a1716.png


Dodanie takiego pola własnego powoduje dodanie kolumny w specyfikacji pozycji:
image.png.9d1d4ef15c33fec796b6b53cef9d4ebe.png


Można też wybierać, na których dokumentach ma być włączona widoczność danego pola własnego na pozycji dokumentu:
image.png.6949797c1cf59088d808f492324f1380.png


Do pól własnych na dokumentach zostało dodane udogodnienie umożliwiające łatwe przejście do miejsca, z którego można dodać pola własne na pozycjach:
image.png.aab0ee8a002d71ac5caab5b81257b393.png

 

Księgowość:

Obsługa pól własnych na pozycjach dokumentów przeznaczona jest do pracy księgowości na wspólnej bazie danych z Subiektem. Opis pozycji za pomocą pól własnych  pozwala księgować za pomocą schematów dekretacji wartości tych pozycji wg klucza określonego przez wystawiającego dokument. Umożliwia również księgowanie wartości pozycji pogrupowanych wg pól własnych. Dodatkowo w schematach można uwarunkować wykonanie zapisu księgowego czy też określenie wartości zapisu księgowego w zależności od pola własnego użytego na pozycji dokumentu.
image.png.1ec902fe1df78c3510cc450b3c1af2ef.png


Dla księgowych, które rozliczenie wartości magazynu prowadzą na kontach analitycznych asortymentu towarów, produktów czy też usług, możliwe jest wykorzystanie słownika pól własnych służącego do opisywania pozycji dokumentu jako kartoteki księgowej. Wówczas, po odpowiednim dostosowaniu schematu dekretacji możliwe będzie automatyczne księgowanie na odpowiednie analityki asortymentu wartości pozycji dokumentu opisanego polem własnym.
 

Dla przykładu - prowadzimy sprzedaż obuwia w podziale na asortyment obuwniczy jak i na kolory obuwia. Zakup (jak i sprzedaż) takich butów do dalszej odsprzedaży możemy ewidencjonować z wykorzystaniem struktury planu kont, gdzie pod konto syntetyczne np rozliczenia zakupu towarów mamy podpięta kartotekę asortymentu pod którą z kolei mamy podpiętą kartotekę kolorów opartą o słownik własny. Elementami (kolorami) tej kartoteki opisywane są pozycje na fakturze zakupu. Wówczas wykorzystanie w definicji schematu dekretacji na konto księgowe w postaci:
image.thumb.png.134b59ac6b3771deccfc9b71c3c4b38b.png
pozwoli rozksięgować wartość pozycji dokumentu zakupu danego typu obuwia w podziale na kolor przypisany do takiej pozycji dokumentu.

 

Gestor:

można wykorzystać pola własne na pozycjach w działaniach, umowach z klientami, zleceniach serwisowych oraz ofertach

image.thumb.png.40477c84e9fbee2fc305fef584438433.png


2.       Partie

Funkcjonalność „Pola własne na pozycjach” pozwala także na dodawanie pól własnych do partii:
image.png.9d649c5d7e1538d0185e98b94acb89fa.png


Po dodaniu pola własnego do partii można włączyć kolumnę w rozbiciu pozycji na partię i tam wpisywać wartości pól własnych na partiach.

 

3.       Konfiguracja dokumentu (typy dokumentów)

Jest także możliwość dodawania pól własnych do konfiguracji dokumentu, czyli typu dokumentu. Przede wszystkim funkcjonalność ta została stworzona do umożliwienia parametryzowania rozwiązań sferycznych.
image.png.f4a281c89ddbb63f8950dd555e13dab9.png


Po dodaniu takiego pola własnego w typie dokumentu pojawia się kolejna zakładka „Pola własne”, w której można ustawić wartości tych pól własnych:
image.png.93669835f86e9c3e211a0a4f253620f5.png

  • Dziękuję 1
Link to postu

Jak można dodać to pole do wzorców wydruków a także sumę tych pól. Mój klient drukuje na podstawie zamówienia specyfikację gdzie wpisuje wagę towaru.

Z reguły ma jedną pozycję pod nazwą "elementy meblowe" i wykorzystanie pola masa nie sprawdza się.

Z tego co widzę pole własne mogłoby być rozwiązaniem.

Proszę o podanie rozwiązania jak można te pola wydrukować łącznie z sumą

Link to postu

Jeżeli chodzi o zaawansowaną edycję wzorców wydruku, to zachęcam do zapoznania się z innymi tematami poruszonymi na forum. Poniżej przesyłam tematy, gdzie zostały przedstawione przykłady zastosowań, które mogą okazać się pomocne w realizacji Pańskiego przypadku.

  • Zaawansowane pola własne na wydrukach
  • Dodawanie nowych kolumn do pozycji

 

Dodatkowo przesyłam link do artykułów e-Pomocy technicznej, gdzie omówiono zaawansowaną edycję wzorców wydruku krok po kroku na konkretnych przykładach.

Edytowane przez Przemysław Werner
Link to postu
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Temat był już poruszany na forum w poniższym wątku:

Przenoszenie pól własnych między dokumentami można rozwiązać przy pomocy własnych typów dokumentów, w zakładce Profilowanie. Więcej o tym można przeczytać w temacie e-Pomocy technicznej Subiekt nexo i Gestor nexo – Konfiguracja własnego typu dokumentu. Istnieje również film stworzony przez nas, opisujący własne typy dokumentów. Aktualnie oznaczenie to należy wybrać od strony WZ. W przyszłych wersjach mamy w planach zmienić to na oznaczanie od strony dokumentu sprzedaży.

Edytowane przez Dariusz Nowak
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...