Skocz do zawartości

Wartość faktury WDT - przlicznik

Polecane posty

Witam.

 

Pojawił się problem z wystawianiem faktur WDT w EUR.

 

Mam zamówienie od klienta z dnia 06-10-2023 na kwotę 21,67 EUR. Subiekt sam w zamówieniu wpisał przelicznik EUR z dnia 05-10-2023 (4,5974 PLN)

Dzisiaj zrealizowaliśmy zamówienie i pojawił się błąd.

 

image.png.a6776580feff0bcfca659ef52f8183d7.png

 

Jak wystawiam faktury jako "wystaw seryjnie" to pojawia się komunikat 

 

image.png.5baa038f5ef5323f2463c5d580996a94.png

Wygląda na to, że subiekt wylicza wartość PLN na podstawie  przelicznik EUR z dnia 05-10-2023 (4,5974 PLN) = 99,625658 PLN. Natomiast przy wystawianiu subiekt wylicza wartość EUR na podstawie wartości z zamówienia w PLN i wylicza wartość w EUR  (4,4488 - 18-10-2023) dając 22,39 EUR.

 

Czy i gdzie można zmienić ustawienia tak by wartość w EUR nie zmieniała się w zależności od kursu przy wystawianiu faktury. 

 

Pozdrawiam

Link to postu
15 minut temu, Krzysztof Bojakowski napisał:

Mam zamówienie od klienta z dnia 06-10-2023 na kwotę 21,67 EUR.

15 minut temu, Krzysztof Bojakowski napisał:

Natomiast przy wystawianiu subiekt wylicza wartość EUR na podstawie wartości z zamówienia w PLN

Niestety nie pokazał Pan tego co robi, a opis jest sprzeczny - raz pisze Pan o zamówieniu w EUR, a drugi raz w PLN. Nie podał Pan też informacji skąd pochodzą zamówienia - są wystawane przez użytkownika programu czy przez rozwiązania dodatkowe. Nie została również podana wersja prgoramu. Proszę dokładnie opisać problem, najlepiej z wykorzystaniem zrzutów ekranu, może być na podmiocie demo.

Link to postu

Już się poprawiam.

 

Zrobiłem jeszcze jedno testowe zamówienie  - zamówienie zrobione ręczenie, subiekt 45.1.1

image.thumb.png.717b0d1e726175ae6a6a2c8e69acbc78.png

zamówienie testowe na 500 EUR po kursie 4,5794 czyli 2 289,65 PLN

 

Klikam prawym przyciskiem na zamówienie - wybieram realizuj. Celowo nie wybieram osoby wystawiającej i klikam zapisz - błąd dotyczący braku osoby wystawiającej jest oczywisty, ale:

image.thumb.png.328cac12866b56c821ba7e685b583211.png

 

teraz jest informacja, że suma płatności to 514,19 EUR. 

 

Czyli wynika, że kwota z zamówienia w PLN - 2 289,65 PLN na fakturze jest przeliczona po nowym kursie ( według daty faktury) 4,4529 czyli 2289,65/4,4529 = 514,19 EUR

 

Link to postu
14 godzin temu, Krzysztof Bojakowski napisał:

Czy i gdzie można zmienić ustawienia tak by wartość w EUR nie zmieniała się w zależności od kursu przy wystawianiu faktury. 

Pokazał Pan, że program działa za opisanym oczekiwaniem - wartość dokumentów w walucie (w tym przypadku w EUR) nie zmienia się, zamówienie jest na kwotę 500 EUR i faktura jest na tę samą kwotę 500 EUR.

 

38 minut temu, Krzysztof Bojakowski napisał:

teraz jest informacja, że suma płatności to 514,19 EUR. 

No zgadza się, przecież zadeklarował Pan na zamówieniu płatność w PLN, a nie walucie dokumentu EUR, skoro zmienił Pan kurs faktury to zmieniła się również wartość rozliczenia w EUR.

 

40 minut temu, Krzysztof Bojakowski napisał:

Czyli wynika, że kwota z zamówienia w PLN - 2 289,65 PLN na fakturze jest przeliczona po nowym kursie ( według daty faktury) 4,4529 czyli 2289,65/4,4529 = 514,19 EUR

To naturalne, poprawne zachowanie programu - zmienił Pan kurs dokumentu, więc zmieniła się wartość dokumentu w PLN i w drugą stronę - zmieniła się kwota spłaty w EUR, jak by nie patrzeć program zgłasza poprawny błąd - suma płatności nie jest równa kwocie do zapłaty.

 

Nie wyjaśnił Pan jak według Pana powinien zachować się program i nie podał podstawy prawnej.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Już chyba widzę problem.

 

Stworzyłem zamówienie, forma płatności za automatu ustawia się przelew (płatne przy realizacji zamówienia) do wyboru mam jeszcze opcję płatności terminowej.

 

Klient zapłacił za zamówienie przelewem (przedpłatą), ale w tracie tworzenia opcja przedpłaty jest niedostępna co jest oczywiste.

 

Jeśli zmienię na zamówienie formę płatności na przelew terminowy i wystawię fakturę WDT to problemu z różnicą płatności nie ma. Jeśli zrobię przedpłatę klienta (wpłata bankowa) to również problemu z płatnością nie ma.

 

hmmmmmm.

 

Czy jest jakaś możliwość aby rozwiązać ten problem bez żadnej ingerencji ??

 

U mnie schemat działania jest:

1. klient robi zamówienie w sklepie internetowym 

2. integracja ze sklepem tworzy zamówienie w subiekcie

3. inny dodatek sprawdza konta bankowe, jeśli wpadła płatność to na sklepie internetowym zamówienie otrzymuje status zapłacone.

4. zamówienie jest realizowane w sklepie, jeśli jest spakowane i gotowe do wysyłki to integracja wystawia odpowiedni dokument PA/FS na podstawie zamówienia

 

Działało to idealnie do czasu pojawienia się klientów z poza kraju. poprzednie faktury robiłem "ręcznie" - zmieniałem wartość płatności na 100% albo zmieniałem kurs euro płatności na przed dzień stworzonego zamówienia i potem wysyłałem mejlem.

 

Ale klientów jest coraz więcej i chciałbym aby była jakaś możliwość aby w dalszym ciągu korzystać z automatu. Bez robienia przedpłat.

 

 

Link to postu
3 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:
Godzinę temu, Krzysztof Bojakowski napisał:

teraz jest informacja, że suma płatności to 514,19 EUR. 

No zgadza się, przecież zadeklarował Pan na zamówieniu płatność w PLN, a nie walucie dokumentu EUR, skoro zmienił Pan kurs faktury to zmieniła się również wartość rozliczenia w EUR.

Dobra, chyba rozumiem mój błąd - mam podane formy płatności jako PLN a nie mam żadnej EUR.

 

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...