Skocz do zawartości

Przeniesienie danych z Insert GT do Insert Nexo


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Arkadiusz Cieśla,

Polecane posty

Witam,

 

prowadzę działalność gosp.(biuro rachunkowe) na dwóch NIP-ach, jako jednoos. działalność gosp., oraz spółka z o.o.

W biurze mam 1 serwer,  na nim na jednej instancji,  jednym SQL-u  są  zainstalowane  i zarejestrowane na 1 Nip-ie  programy linii GT( B, Su, Ra, Gr )

na drugim NIP-ie zaś programy linii NEXO ( Br, Su, Re, Gr ). Personel pracuje na  końcówkach.

            W tej chwili do pierwszego NIP-u dokupiłam linię Nexo i na przełomie roku chcę przenieść bazy podmiotów ( ok. 200) z GT.

 

Proszę o podpowiedź jak pańskim zdaniem najsensowniej będzie to zrobić. 

Z podpowiedzi jakie wyczytałam na forum i w pomocy techn., wynika że najprościej to doinstalować Rachmistrza nexo i dodawać podmioty, poprzez przenoszenie danych z GT. Przeniosłam jeden podmiot na próbę i tak się dzieje. Nowa baza podmiotu ląduje w tym samym katalogu Data, co pozostałe, wcześniej istniejące bazy GT i Nexo. 

 

Pytania

- czy przenosić dane tego samego podmiotu również w Gratyfikancie ? 

 

- czy po przeniesieniu danych nadal można pracować w GT ? jeśli to jak długo, bo stary rok zwykle kończy się w marcu nastepnego.

 

- jak postąpić z Subiektem ?

 

Napotkałam zaś problem instalując nowy podmiot ( siebie) w module Biuro nexo, nie wyświetla się opcja wyboru sposobu importu danych z Biura GT, komunikat:- 

niezgodność wersji, wymagana konwersja. Zaktualizowałam do najnowszych wersji oba programy - GT 1.77 HF2, Nexo 47.0.0. i nadal ten sam błąd ( screen w zał).

 

I kolejne pytanie, czy ma sens dołożenie kolejnej instancji, sqla, aby odseparować od siebie, nie wiem, dla higieny, przejrzystości, obie instalacje Nexo ?

Serwer ma zapas miejsca i "mocy przerobowej".

 

Pozdrawiam serdecznie, Beata Łopatowska

Link to postu
  • Rozwiązanie
W dniu 5.11.2023 o 17:15, Beata Łopatowska napisał:

I kolejne pytanie, czy ma sens dołożenie kolejnej instancji, sqla, aby odseparować od siebie, nie wiem, dla higieny, przejrzystości, obie instalacje Nexo ?

 

Dzień dobry, w przypadku przeniesienia danych polecam kontakt z lokalnym Serwisantem

W dniu 5.11.2023 o 17:15, Beata Łopatowska napisał:

- czy przenosić dane tego samego podmiotu również w Gratyfikancie ? 

 

Jeśli istnieje potrzeba pracy na tak zwanych "pełnych płacach", to tak.

W dniu 5.11.2023 o 17:15, Beata Łopatowska napisał:

czy po przeniesieniu danych nadal można pracować w GT ? jeśli to jak długo, bo stary rok zwykle kończy się w marcu nastepnego.

Tak, ale należy pamiętać, że wszystkie wprowadzone zmiany w GT po przeniesieniu, nie będą miały odzwierciedlenia w nexo.

W dniu 5.11.2023 o 17:15, Beata Łopatowska napisał:

- jak postąpić z Subiektem ?

 

Subiekt nexo – Jak przenieść dane z Subiekta GT?

 

W dniu 5.11.2023 o 17:15, Beata Łopatowska napisał:

Napotkałam zaś problem instalując nowy podmiot ( siebie) w module Biuro nexo, nie wyświetla się opcja wyboru sposobu importu danych z Biura GT, komunikat:- 

niezgodność wersji, wymagana konwersja. Zaktualizowałam do najnowszych wersji oba programy - GT 1.77 HF2, Nexo 47.0.0. i nadal ten sam błąd ( screen w zał).

W tym miejscu kreatora wdrożeniowego, ten komunikat może być nieco mylący. Biuro nexo nie obsługuje przeniesienia danych z Biura GT.

Link to postu
2 godziny temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

I kolejne pytanie, czy ma sens dołożenie kolejnej instancji, sqla, aby odseparować od siebie, nie wiem, dla higieny, przejrzystości, obie instalacje Nexo ?

takie pytanie zadałam serwisantowi wcześniej, jego sugestia : 2 instancja dla higieny.

Dlatego też zadaję te pytanie specowi z Inserta, jak to się ma z punktu widzenia Twórcy programu, jakie wady i zalety takiego rozwiązania i jego funkcjonalności

 

Pozdrawiam serdecznie, Beata Łopatowska

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...