Skocz do zawartości

[Menu sferyczne] Podmenu operacji w obiekcie

Polecane posty

Przygotowałem Sobie próbną wtyczkę i chciałem Sobie zrobić zagnieżdżenie w menu operacji, w oknie Asortymentu, ale dodanie jakiegokolwiek parametrów w SciezkaWMenu, nawet null, powoduje, że opcja przestaje się pokazywać. Może ścieżki, nie są tutaj wspierane?

 

    public class FajnaOpcjaMenu : OperacjaWOknieObiektu<IAsortyment>
    {
        protected override string[] SciezkaWMenu => new string[] { "Inne opcje" };
        public override string Nazwa => "Fajna opcja menu";
        protected override bool SprawdzCzyMoznaWykonac(IAsortyment obiekt, IKontekstOknaObiektu kontekstOknaObiektu, IKontekstOperacji kontekstOperacji)
        {
            return true;
        }
        protected override void Wykonaj(IAsortyment obiekt, IKontekstOknaObiektu kontekstOknaObiektu, IKontekstOperacji kontekstOperacji)
        {
            var placki = Okna.PokazOknoZPytaniem(kontekstOperacji.Uchwyt,"Czy lubisz placki?");
            if (placki) Okna.PokazOknoZInformacja(kontekstOperacji.Uchwyt,"Ja też lubię placki!");
            return;
        }
    }

 

Link to postu

Nie powtarzam problemu. Operacje sferyczne są rejestrowane trochę inaczej niż zwykłe pluginy - poprzez implementację interfejsu IGrupaOperacji, której nazwę potem trzeba wprowadzić w pliku .plugin (zamiast nazwy klasy samej operacji). Proszę o potwierdzenie czy operacja jest rejestrowana w taki sposób oraz czy plugin grupy operacji jest widoczny w okienku Ctrl+Shift+H w sekcji "Informacje o rozszerzeniach".

image.png.6e31f373414f04b8d7059f939e890829.png

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dobra, problem dotyczy mojej wady wzroku najwidoczniej. Szukałem tej opcji w Operacje, tak jak pojawiały się w przypadku braku określenia tej zmiennej, a wy poszliście o krok dalej i to jest w stanie stworzyć osobne menu, czego ja nie zauważyłem. Wszystko działa, przepraszam, za zawracanie gitary.

Oczywiście włączenie w laboratorium i sprawdzenie CTRL+SHIFT+H miało miejsce ;)

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...