Skocz do zawartości

KSeF - cennik

Polecane posty

Dzień dobry, informacje, które Pan posiada na temat cen nie są zgodne ze stanem faktycznym, rozliczanie KSeF będzie realizowane per dokument, część będzie rozliczona bezpłatnie w ramach abonamentów, a ceny będą znacząco niższe niż przez Pana podane. W ciągu najbliższych dni opublikujemy całość informacji o zasadach obsługi KSeF w naszych programach wraz z cennikiem.

Link to postu

Dzień dobry, proszę o szczegóły. Na stronie nie do końca wszystko zrozumiałe. Na infolini handlowej też nie wiedzą, cytuję "to będzie dopiero od 1 stycznia 2024". Komunikat poszedł, ale nie przygotowany support. Jak nie wiadomo o co chodzi to ..... Nie wzbraniam się płacić za pracę innych ludzi, ale koszty też muszę liczyć. Mam nadzieję, że ruch z płatnością za KSeF jest przemyślany. :( Jeżeli konkurencja Insert też będzie za to kasować, to cóż "płacz i płać". Jeżeli nie!? A jednocześnie widzimy, że jest parcie na przejście do Insert Nexo (Subiekt GT to już jakieś 20 lat, a wiemy, że kod programu od dawna zablokował jego rozwój i dlatego powstał Nexo) - to może trzeba przejść do konkurencji. :) Takie to moje rozważania wywołane jednym komunikatem. 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Rozumiem że punkty będą przyznawane co roku a nie np. comiesięcznie ?

Przepraszam, że to napiszę ale skoro płacimy abonament to chyba funkcjonalność powinna być dostępna w ramach abonamentu bez ograniczeń a nie być rozliczana per dokument, 

za wysyłanie JPK jakoś nie pobieraliście dodatkowych opłat :)

 

Mam pod opieką firmę z 66 stanowiskami i rozumiem że wtedy raz do roku dostane 100 INSPUNKTÓW + 63 x 33 punkty za każde dodatkowe stanowiska = 100 + 2079 = 2179 punktów

 

rozumiem że trzeba zarabiać na pewnych rzeczach ale wydaje mi się że to raczej obciążamy bramkę Ministerstwa Finansów  a nie wasze serwery, więc za co te dodatkowe pieniądze - pytam w imieniu swoich klientów 

pozdrawiam

 

Link to postu
W dniu 1.12.2023 o 12:45, Arkadiusz Cieśla napisał:

Dzień dobry, proszę podzielić się, która z informacji jest dla Pana niezrozumiała?

Mam pytanie

firma duża ma Subiekt GT i Rewizor GT (ze względów bezpieczeństwa oraz szybkości działania Subiekt i Rewizor GT działają na 2 oddzielnych bazach.

Jak w takim wypadku będzie liczone pobieranie dokumentów i wysyłanie do KSEF, dla rewizora i subiekta oddzielnie ?

jeśli tak to proszę powiedzieć bo nie chcę przedzierać się przez gąszcz przepisów itd , czy jeśli w Subiekcie pozaciągamy dokumenty handlowe z KSEF

to czy w Rewizorze będziemy mogli zaciągnąć tylko faktury kosztowe a to co jest w subiekcie zaimportować tak jak do tej pory przez EPP

czy jest obowiązek pobierania w programach księgowych wszystkich dostępnych dokumentów z KSEF i ich obróbki dopiero wtedy,

pytam w celu optymalizacji kosztów - skoro jest już cennik.

 

Reasumując czy pobranie 2 x tego samego dokumentu z KSEF lub

wysłanie go do KSEF z subiekta a potem odebranie go w REWIZOR "pożre mi 2 InsPunkty )

 

pozdrawiam

 

Link to postu

Dzień dobry.

12 godzin temu, Paulina Królik napisał:

Rozumiem że punkty będą przyznawane co roku a nie np. comiesięcznie ?

 

Tak. Punkty przyznawane są w momencie zakupu Abonamentu.

12 godzin temu, Paulina Królik napisał:

Mam pod opieką firmę z 66 stanowiskami i rozumiem że wtedy raz do roku dostane 100 INSPUNKTÓW + 63 x 33 punkty za każde dodatkowe stanowiska = 100 + 2079 = 2179 punktów

 

Dodatkowe InsPunkty przyznawane są za każde kolejne 3 stanowiska, do których wykupiony jest Abonament. Więc w tym przypadku takich rozszerzeń jest 21 (63/3=21). Z tego tytułu otrzyma Pani 693 InsPunkty.

12 godzin temu, Paulina Królik napisał:

Przepraszam, że to napiszę ale skoro płacimy abonament to chyba funkcjonalność powinna być dostępna w ramach abonamentu bez ograniczeń a nie być rozliczana per dokument, 

12 godzin temu, Paulina Królik napisał:

rozumiem że trzeba zarabiać na pewnych rzeczach ale wydaje mi się że to raczej obciążamy bramkę Ministerstwa Finansów  a nie wasze serwery, więc za co te dodatkowe pieniądze - pytam w imieniu swoich klientów 

 

Do automatycznego ściągania/wysyłania dokumentów do/z naszych programów niezbędne jest dodatkowe oprogramowanie w postaci serwisu webowego, którego stworzenie i utrzymanie wiąże się z kosztami. To rozwiązanie daje też możliwość szybkiego dostosowania się w razie zmian prawnych, nowych wymagań itp. Analogiczne rozwiązanie przyjęli inni znaczący producenci, a ich cenniki nie odbiegają w dół od naszego.

12 godzin temu, Paulina Królik napisał:

Reasumując czy pobranie 2 x tego samego dokumentu z KSEF lub

wysłanie go do KSEF z subiekta a potem odebranie go w REWIZOR "pożre mi 2 InsPunkty )

Jeżeli dokument będzie wysłany i odebrany w kontekście tego samego NIPu to pobierzemy tylko jeden raz opłatę za dokument. Jeśli dokument będzie pobrany raz do Subiekta, drugi raz do Rewizora to też pobierzemy opłatę tylko raz.

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Proszę o potwierdzenie czy dobrze rozumiem.

Jeżeli ktoś wystawia 200 faktur miesięcznie i kupi pakiet 10 000 inspunktów za 1100 złotych to wystawienie jednej faktury będzie go kosztować 11 groszy, czyli dodatkowo za program Subiekta GT aby w pełni korzystać z jego funkcjonalności (czyli standardu od lipca) - wysyłania faktur do KSeF będzie trzeba zapłacić w tym przypadku 22 złote netto?

 

Czyli program w ujęciu rocznym stanie się droższy o 264 zł? Czyli z aktualnie 399 będzie 399+264 ? 

A jeżeli ktoś wystawia więcej faktur to w sumie będzie jeszcze drożej.

Serio ktoś u was stwierdził, że jest to fer podejście do klienta? Dodatkowa płatność za wysyłanie faktur z programu fakturującego?

 

Pozostaje przejść na Subiekta 123 .... chociaż nie ma pewności, że tam zaraz też tego nie wrzucicie.

 



Istnieją firmy udostępniające możliwość wystawiania faktur w cenie rocznej 215 zł brutto za 3 lata!! i za jednorazową aktywacją np. 100 zł. Ewentualnie programy sprzedażowo magazynowe w cenie 250 zł rocznie...

 

 

Pozdrawiam,

Andrzej Rebell

Link to postu
7 minut temu, Andrzej Rebell napisał:

Proszę o potwierdzenie czy dobrze rozumiem.

Jeżeli ktoś wystawia 200 faktur miesięcznie i kupi pakiet 10 000 inspunktów za 1100 złotych to wystawienie jednej faktury będzie go kosztować 11 groszy, czyli dodatkowo za program Subiekta GT aby w pełni korzystać z jego funkcjonalności (czyli standardu od lipca) - wysyłania faktur do KSeF będzie trzeba zapłacić w tym przypadku 22 złote netto?

 

Czyli program w ujęciu rocznym stanie się droższy o 264 zł? Czyli z aktualnie 399 będzie 399+264 ? 

A jeżeli ktoś wystawia więcej faktur to w sumie będzie jeszcze drożej.

Serio ktoś u was stwierdził, że jest to fer podejście do klienta? Dodatkowa płatność za wysyłanie faktur z programu fakturującego?

 

Pozostaje przejść na Subiekta 123 .... chociaż nie ma pewności, że tam zaraz też tego nie wrzucicie.

 



Istnieją firmy udostępniające możliwość wystawiania faktur w cenie rocznej 215 zł brutto za 3 lata!! i za jednorazową aktywacją np. 100 zł. Ewentualnie programy sprzedażowo magazynowe w cenie 250 zł rocznie...

 

 

Pozdrawiam,

Andrzej Rebell

Panie Andrzeju nie to żebym usprawiedliwiał INSERT bo sam jestem trochę wkurzony, że skoro płacę abonament to powinienem mieć to w ramach abonamentu albo przynajmniej więcej niż 100 inspunktów za abonament bo to daje średnio nawet nie 10 faktur miesięcznie wliczając odbieranie zakupowych i wysłanie sprzedażowych. Moim skromnym zdaniem powinni dać przynajmniej 100 pkt ale na m-c,

ale z drugiej strony konkurencja robi to samo więc czemu insert miałby na tym nie zarabiać, taki model biznesowy :)

i są drożsi

https://www.comarch.pl/files-pl/file_911/cennik-comarch-ksef-msp.pdf

 

 

Link to postu
19 minut temu, Paulina Królik napisał:

Panie Andrzeju nie to żebym usprawiedliwiał INSERT bo sam jestem trochę wkurzony, że skoro płacę abonament to powinienem mieć to w ramach abonamentu albo przynajmniej więcej niż 100 inspunktów za abonament bo to daje średnio nawet nie 10 faktur miesięcznie wliczając odbieranie zakupowych i wysłanie sprzedażowych. Moim skromnym zdaniem powinni dać przynajmniej 100 pkt ale na m-c,

ale z drugiej strony konkurencja robi to samo więc czemu insert miałby na tym nie zarabiać, taki model biznesowy :)

i są drożsi

https://www.comarch.pl/files-pl/file_911/cennik-comarch-ksef-msp.pdf

 

 

Ja wszystko rozumiem, każdy podnosi ceny. Rynek zweryfikuje. Szkoda tylko bo lubiłem tą firmę i ich programy.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...