Skocz do zawartości

Czas archiwizacji Subiekt nexo Pro

Polecane posty

My mamy też około 10 tyś asortymentów, do tego FileStream. Plik końcowy archiwum, ma jakieś 160MB. A teraz do senda, czyli czas - u nas jakieś 30-40sekund. I tłumaczę dlaczego! 2x XEON, 64GB, dysk SSD Samsunga 950 PRO, który w random read ma 2GB/s - to jest zapewne klucz. Generalnie sam Insert poleca bardzo użytkowanie dysków SSD, może warto o tym pomyśleć, bo te 20-30 minut, to jakaś masakra!

Link to postu
20 minut temu, Piotr Woźniewicz napisał:

Asortyment towarowy w magazynie około 10 tysięcy pozycji na sprzęcie nazwijmy to nowoczesnym i przewyższającym wymagania programu.System operacyjny Windows 10.

 

Nie pytałem o ilość kartotek, tylko wielkość bazy danych.

W oknie z danymi diagnostycznymi (Ctrl+Shift+H) jest pole Rozmiar pliku podmiotu (w sekcji Informacje systemowe). Jaka jest tam wartość?

Link to postu

Hmm, sprawdziłem na szybko u nas, jak to wypada:

- rozmiar pliku podmiotu, 1090MB

- dokładny czas archiwizacji z pakowaniem, tutaj trochę skłamałem 1:10 - widać urosło trochę ostatnio

 

Sama "kopia" bazy, według opisów insertu, wykonuje się w kilka sekund. Najdłużej trwa "kopiowanie z serwera" - co ciekawe, jest to wykonywane na serwerze. Tym razem przyglądałem się też statystykom wydajności i co ciekawe, nic praktycznie nie było za bardzo obciążone, więc może rzeczywiście trochę coś ten archiwizator niepotrzebnie zamula. Sam zaczynam się obawiać, jak będzie u nas za jakiś czas - obecna baza ma 3 miesiące.

Link to postu

Proces archiwizacji przebiega w dwóch etapach: najpierw wykonywana jest kopia bazy. I to faktycznie powinno  momencik (można sprawdzić, wyłączając na chwilę znacznik Kompresuj archiwum w oknie archiwizacji).

Następnie dane są kompresowane (do ZIP). Ten proces zależy z kolei od danych, które kompresujemy - jedne kompresują się lepiej (tekst, dane liczbowe) i inne gorzej (zdjęcia) oraz współczynnika kompresji (czyli jak "mocno" chcemy dane spakować).

Nie wiem niestety, czy algorytm programu wykorzystuje wątki procesora, co też ma znaczenie.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...