Skocz do zawartości

Sello NX rozłączył produkt z aukcji z produktem ze stanu

Polecane posty

Witam,

 

czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego Sello NX ponownie rozłączył produkt z aukcji z produktem z magazynu. Nazwy tych produktów trochę się różnią wiec sello tego nie wyłapuje. I o ile rozumiałam to przy pierwszym pobraniu aukcji i wszystko ustawiłam to teraz zrobił to ponownie. A że aukcji mam sporo to nie trzeba pisać jak jestem zdenerwowana. Proszę o informację jak tego uniknąć. Zrzut poniżej. 

 

image.png.1a5016244264745415adecbe6c30ab3a.png

Link to postu

Nie spotkaliśmy się dotąd z takim problemem, więc potrzebujemy więcej informacji aby spróbować go zdiagnozować.

Nie bardzo wiem co na zrzucie jest pokazane.

 

Rozumiem, że w ofercie Sello pobranej z Allegro zostały ręcznie ustawione towary z kartoteki i w którymś momencie te powiązania z towarami zniknęły? Prosiłbym o zrzut ekranu ale trochę szerszy, gdzie widać brak powiązania ofert z towarami.

 

Jeśli faktycznie jest jakiś problem z odpinaniem się tych towarów, to najpewniej występuje on podczas pobierania danych o tej ofercie. Proszę na to zwrócić uwagę oraz o podanie informacji jak pobierane są dane ofert. Czy automatycznie, czy opcją z menu górnego, czy może kontekstowo dla wybranych ofert.

 

Link to postu

Witam,

 

Już tłumaczę o co chodzi. Jak widać na poniższym zrzucie Tytuł aukcji i nazwa asortymentu różnią się. Podczas pierwszego pobierania aukcji do sello nx każda aukcja wystawiona na allegro miała źle przypisany produkt z magazynu nexo. Przypisałam cały asortyment prawidłowo ręcznie. Aukcje niestety nie pobierają się automatycznie i rzeczywiście wywołałam ponownie pobieranie aukcji ponieważ kilku brakowało. Przez pobierz oferty. Dodatkowo zauważyłam teraz podczas ponownego ustawiania tych produktów że nie aktualizują się stany magazynowe z tym co jest na aukcji. Jak to dobrze ustawić ?

 

image.thumb.png.81d3d7a87167fca9b8e272ec272d88f6.png

Link to postu
23 godziny temu, Rafał Łatuszyński napisał:

Podczas pierwszego pobierania aukcji do sello nx każda aukcja wystawiona na allegro miała źle przypisany produkt z magazynu nexo

Takie przypisanie zachodzi automatycznie na podstawie sygnatury w ofercie w Allegro. Zakładamy obecnie, że podany jest tam symbol towaru z kartoteki. Jeśli taki symbol się w kartotece znajdzie to towar jest podpinany do oferty. Jak to wygląda w tym przypadku? Jakie wartości są umieszczone w polu sygnatura w Allegro?

23 godziny temu, Rafał Łatuszyński napisał:

Przypisałam cały asortyment prawidłowo ręcznie. Aukcje niestety nie pobierają się automatycznie i rzeczywiście wywołałam ponownie pobieranie aukcji ponieważ kilku brakowało. Przez pobierz oferty

Zweryfikujemy, bo w sytuacji gdy oferta ma już przypisany towar, nie powinno dochodzić do ponownego automatycznego mapowania towaru.

23 godziny temu, Rafał Łatuszyński napisał:

Dodatkowo zauważyłam teraz podczas ponownego ustawiania tych produktów że nie aktualizują się stany magazynowe z tym co jest na aukcji. Jak to dobrze ustawić ?

Aby stany i cokolwiek innego było aktualizowane, trzeba cyklicznie pobierać oferty - co przy założeniu, że podpinają się one nieprawidłowo może być kłopotliwe. 

Jedyne wyjście na tę chwilę to sprawdzić co jest w sygnaturze na Allegro i wprowadzić tam symbole towarów z którymi powinno się to mapować.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...