Skocz do zawartości

Brak treści wysyłania wiadomości outlook - subiekt

Polecane posty

Nowy komputer W11 i Outlook x64, subiekt 1.77

Przy kliknięciu wyślij dokument z subiekta ( np: ZK ) pojawia się okno wysyłania wiadomości z załączonym dokumentem.

Dopisywana jest treść z palca np: w załączniku dokument proszę o płatność.. itp

Po wysłaniu wiadomości klient otrzymuje wiadomość z załącznikiem a w elementach wysłanych Outlooka te wiadomości treści nie mają.

Przy standardowym tworzeniu wiadomości z samego Outlooka wszystko działa prawidłowo.

Ktoś ma pomysł co może być przyczyną?

Link to postu
1 godzinę temu, Marek Oleksiak napisał:

Outlook x64

Dlaczego zainstalował Pan nieodpowiednią, niezgodną z programami InsERT wersję ?

 

1 godzinę temu, Marek Oleksiak napisał:

Przy standardowym tworzeniu wiadomości z samego Outlooka wszystko działa prawidłowo.

Należało wykonać test wysyłając wiadomość w taki sam sposób, jak robią to programy InsERT, czyli poprzez MAPI, na przykład poprzez wysyłkę z systemu operacyjnego.

 

1 godzinę temu, Marek Oleksiak napisał:

Ktoś ma pomysł co może być przyczyną?

Być może to niezgodna wersja bitowa. Ponadto nieznana wersja Outlooka, brak podstawowych testów, ciężko dalej zgadywać.

 

Link to postu

W internecie istnieją solucje jak przystosować do działania office x64 i na tej podstawie została zainstalowana taka wersja.

Jednak jak widać wersja x64 nie działa w pełni funkcjonalnie z GT bo odinstalowanie i ponowna instalacja już wersji x32 przywróciła poprawne działanie wysyłki wiadomości.

Link to postu

Najwyraźniej ciągle nie rozumie Pan zagadnień technicznych - GT nie współpracuje z Outlookiem tylko jak to wskazałem w poprzedni wypowiedzi współpracuje z MAPI, a z drugiej strony Outlook i\lub Pan - decydując się na wybór niezgodnej wersji programu Outlook i zastosowanie nieoficjalnych obejść - ma zapewnić poprawną współpracę z MAPI.

 

Problem jest powszechnie znany, gdyż istnieje od momentu pojawienia się / upowszechnienia się systemów operacyjnych x64, czyli od kilkunastu lat, nie mam wpływu na producenta systemu operacyjnego i pakietu Office (od lat pakiet ten generuje zupełnie niepotrzebne problemy), ale mam wpływ na wybór instalowanej wersji, więc po prostu unikam takich i innych problemów, polecam.

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...