Skocz do zawartości

Testowanie KSeF bramka testowa INSERT

Polecane posty

Czy aktualna wersja Subiekt GT 1.77 z dodaną w Laboratorium fukcjonalnością KSeF pozwala na import przykładowych e-faktur zakupowych ma podstawie istniejących w bazie dokumentów ? Po aktywowaniu tej funkcji i pracy na kopii danych w której są dane (w tym faktury zakupu) w zakładce ZAKUP nie jest widoczny moduł e-faktury.

W "parametrach KSeF" ustawiłem datę pobrania faktur jako nabywca od daty po której istnieją w bazie dokumenty zakupu.

Dodatkowo czytając instrukcję:

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/11226%2csubiekt-gt-–-jak-wlaczyc-automatyczne-pobieranie-dokumentow-z-ksef.html?token=IjIwMjMvMDIvMDksIDA4OjI0OjU1LS0-cG9iaWVyYW4sICI.anoDVCucd2KMc0VDgD625nf-RQM

widoczne jest w niej okno  "parametry e-Faktur" (zbliżone zawartością do okna "parametry KSeF") którego w żaden sposób nie mogę znaleźć. Wygląda to tak, jakby instrukcja dotyczyła  jakiejś starszej wersji, która już nie jest aktualna.

Link to postu
11 godzin temu, Zbigniew Bohn napisał:

w zakładce ZAKUP nie jest widoczny moduł e-faktury.

Dzień dobry, czy zgodnie z komunikatem programu, wykonał Pan ponowne uruchomienie Subiekta GT?
 

 

11 godzin temu, Zbigniew Bohn napisał:

Dodatkowo czytając instrukcję:

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/11226%2csubiekt-gt-–-jak-wlaczyc-automatyczne-pobieranie-dokumentow-z-ksef.html?token=IjIwMjMvMDIvMDksIDA4OjI0OjU1LS0-cG9iaWVyYW4sICI.anoDVCucd2KMc0VDgD625nf-RQM

widoczne jest w niej okno  "parametry e-Faktur" (zbliżone zawartością do okna "parametry KSeF") którego w żaden sposób nie mogę znaleźć. Wygląda to tak, jakby instrukcja dotyczyła  jakiejś starszej wersji, która już nie jest aktualna.

Dziękujemy za zgłoszenie. Artykuł zostanie zaktualizowany.

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu
3 godziny temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

Dzień dobry, czy zgodnie z komunikatem programu, wykonał Pan ponowne uruchomienie Subiekta GT?
 

 

Dziękujemy za zgłoszenie. Artykuł zostanie zaktualizowany.

Oczywiście, wielokrotnie, czego dowodem jest pojawienie się zakładki e-faktury w module "faktury sprzedaży", przekształcenie "papierowego" dokumentu w e-fakturę, wykonanie symulacji wysyłki oraz otrzymania UPO - wszystko w ramach bramki INSERT. To chyba nie byłoby mozliwe gdyby dodatek KSEF w Laboartorium nie został uruchomiony ?

Link to postu
1 minutę temu, Zbigniew Bohn napisał:

To chyba nie byłoby mozliwe gdyby dodatek KSEF w Laboartorium nie został uruchomiony ?

Tak jest to możliwe.

e-faktuy.thumb.png.df3e7a3bd5748f206f6a2202aa79467a.png

Natomiast po ponownym uruchomieniu programu, moduł e-Faktury powinien wyświetlić się na liście modułów.

ksef2.thumb.png.34b042c19cf3fc3d791000ea957ba3ce.png

 

Proszę spróbować przywrócić domyślne moduły.

Link to postu

Po przywróceniu domyślnych modułów pojawił się moduł e-faktury w "Zakupie" - dziękuję za pomoc.

Mam jeszcze trzy pytania:

 

-bramka INSERT generuje przykładowe e-faktury zakupowe pobierając dane historyczne z aktualnej bazy dancyh SUBIEKT-a - wykonałem więc symulację pobrania e-faktur i pojawiły się w module e-faktury(zakup) dokumenty- ale wszystkie "pobrane" dokumenty sa korektami - czy jest możłiwośc wpływania na to, co bramka generuje tzn. chciałbym zobaczyć np. "zwykłą" fakturę zakupu a nie korektę, która na dodatek nie ma odnośnika w postaci dokumentu źródłowego co system oczywiście natychmiast sygnalizuje.

 

-na dzisiaj istnieje mozliwość albo testu z wykorzystaniem bramki INSERT albo pracy już na środowisku produkcyjnym KSeF. Czyli nie ma technicznej mozliwości aby np. w formie testowej wygenerować i wysłać dokumenty do systemu KSeF a następnie zalogować się bezpośrednio do KSeF i sprawdzić jak te dokumenty tam "wyglądają" już w systemie. To byłoby możłiwe, gdyby można było "połączyć się" ze środowiskiem przedprodukcyjnym - czy taka funkcjonalność kiedykowiek będzie dostępna ? 

 

-z tego co przeczytałem i mam nadzieję zrozumiałem, automatyczne "tłumaczenie" faktur zakupowych pobranych z KSeF na dokumenty  Subiekta będzie wymagało zmapowania towarów/usług itp. czyli powiązania symboli/opisów towarów jakich używa kontrahent (dostawca) z tymi, które są w kartach towarów/usług w Subiekcie. Czy jeśli mamy tych faktur zakupowych relatywnie niewiele (np. około 100 /miesiąc) to takie "przekładanie" e-faktur na dokument Subiekta który będzie wywoływać skutek magazynowy będzie można wykonać ręcznie ?

Link to postu
3 godziny temu, Zbigniew Bohn napisał:

-bramka INSERT generuje przykładowe e-faktury zakupowe pobierając dane historyczne z aktualnej bazy dancyh SUBIEKT-a - wykonałem więc symulację pobrania e-faktur i pojawiły się w module e-faktury(zakup) dokumenty- ale wszystkie "pobrane" dokumenty sa korektami - czy jest możłiwośc wpływania na to, co bramka generuje tzn. chciałbym zobaczyć np. "zwykłą" fakturę zakupu a nie korektę, która na dodatek nie ma odnośnika w postaci dokumentu źródłowego co system oczywiście natychmiast sygnalizuje.

 

Proszę się sprawdzić ustawienia filtrów w module.
Nie ma Pan możliwości wpływu na faktury generowane przez Subiekta.

3 godziny temu, Zbigniew Bohn napisał:

-z tego co przeczytałem i mam nadzieję zrozumiałem, automatyczne "tłumaczenie" faktur zakupowych pobranych z KSeF na dokumenty  Subiekta będzie wymagało zmapowania towarów/usług itp. czyli powiązania symboli/opisów towarów jakich używa kontrahent (dostawca) z tymi, które są w kartach towarów/usług w Subiekcie. Czy jeśli mamy tych faktur zakupowych relatywnie niewiele (np. około 100 /miesiąc) to takie "przekładanie" e-faktur na dokument Subiekta który będzie wywoływać skutek magazynowy będzie można wykonać ręcznie ?

Tak, istnieje taka możliwość. 

Subiekt GT – Jak ręcznie powiązać e-Fakturę z dokumentem Subiekta?

Link to postu

Proszę się sprawdzić ustawienia filtrów w module.

 

Filtry są ustawione domyślnie, tzn. bez żadnych zawężeń ( kliknąłem w opcję "przywróć domyślne wartości filtrów"). Przy każdej próbie pobrania po zakończeniu wyświetla się informacja o liczbie pobranych dokumentów (w trakcie pobierania widać też numer aktualnie pobieranego dokumentu) i zarówno te numery jak i ich liczba są zgodne - ale wszystkie "wygenerowane" dokumenty sa korektami (w kolumnie "R" jest oznaczenie "KOR"). Czy może jest tak, że danego dnia generują się tylko korekty a jutro będzie inaczej ? :)

 

Link to postu
Godzinę temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

Proszę się sprawdzić ustawienia filtrów w module.
Nie ma Pan możliwości wpływu na faktury generowane przez Subiekta.

Tak, istnieje taka możliwość. 

Subiekt GT – Jak ręcznie powiązać e-Fakturę z dokumentem Subiekta?

OK, tylko, że jak próbuję użyć tej funcji tj. powiązać e-fakturę zakupową pobraną z "KsEF" z jakikolwiek dokumentem (tzn tego samego charakteru czyli z fakturą zakupu) wcześniej uwtorzonym w SUBIEKCIE to dostaję komunikat, że "operacja niedostępna. dokument jest fakturą tradycyjną, nie przenaczoną do KsEF" - no toć przeciez chyba chodzi o powiązanie e-faktury z KSeF z "tradycyjnym" dokumentem Subiekta ? Czy cos źle rozumiem ?

Link to postu
18 godzin temu, Zbigniew Bohn napisał:

Filtry są ustawione domyślnie, tzn. bez żadnych zawężeń ( kliknąłem w opcję "przywróć domyślne wartości filtrów"). Przy każdej próbie pobrania po zakończeniu wyświetla się informacja o liczbie pobranych dokumentów (w trakcie pobierania widać też numer aktualnie pobieranego dokumentu) i zarówno te numery jak i ich liczba są zgodne - ale wszystkie "wygenerowane" dokumenty sa korektami (w kolumnie "R" jest oznaczenie "KOR"). Czy może jest tak, że danego dnia generują się tylko korekty a jutro będzie inaczej ? :)

 

W tym przypadku prosiłbym o udostępnienie bazy danych, w celu analizy problemu. Bo niestety nie powtarzamy sytuacji na bazach przykładowych.

Proszę o przesłanie bazy danych zgodnie z artykułem:

W formularzu kontaktowym proszę zaznaczyć kontynuację korespondencji z InsERT pod numerem zgłoszenia INS-23343635.

 

17 godzin temu, Zbigniew Bohn napisał:

OK, tylko, że jak próbuję użyć tej funcji tj. powiązać e-fakturę zakupową pobraną z "KsEF" z jakikolwiek dokumentem (tzn tego samego charakteru czyli z fakturą zakupu) wcześniej uwtorzonym w SUBIEKCIE to dostaję komunikat, że "operacja niedostępna. dokument jest fakturą tradycyjną, nie przenaczoną do KsEF" - no toć przeciez chyba chodzi o powiązanie e-faktury z KSeF z "tradycyjnym" dokumentem Subiekta ? Czy cos źle rozumiem ?

W takim przypadku na tradycyjnym dokumencie proszę wybrać Faktura z KSeF, a następnie spróbować powiązać taki dokument z e-Fakturą.

Link to postu
44 minuty temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

W tym przypadku prosiłbym o udostępnienie bazy danych, w celu analizy problemu. Bo niestety nie powtarzamy sytuacji na bazach przykładowych.

Proszę o przesłanie bazy danych zgodnie z artykułem:

W formularzu kontaktowym proszę zaznaczyć kontynuację korespondencji z InsERT pod numerem zgłoszenia INS-23343635.

Baza została wysłana

44 minuty temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

 

W takim przypadku na tradycyjnym dokumencie proszę wybrać Faktura z KSeF, a następnie spróbować powiązać taki dokument z e-Fakturą.

Tak, jeżeli zmienię typ faktury w SUBIEKCIE na "faktura z KSeF" to daje się ona powiązać z e-fakturą. Jednym słowem, przy wprowadzaniu dokumentu do Sbiekta należy wybrać ten typ (faktura z KSEF) zamiast "faktura tradycyjna".

Link to postu
W dniu 8.12.2023 o 11:11, Zbigniew Bohn napisał:

Baza została wysłana

W dniu 8.12.2023 o 10:05, Arkadiusz Cieśla napisał:

Dziękujemy za przesłane dane. Dzięki nim namierzyliśmy problem. Stosowna poprawka pojawi się w wersji 1.78.

 

W dniu 8.12.2023 o 11:11, Zbigniew Bohn napisał:

Tak, jeżeli zmienię typ faktury w SUBIEKCIE na "faktura z KSeF" to daje się ona powiązać z e-fakturą. Jednym słowem, przy wprowadzaniu dokumentu do Sbiekta należy wybrać ten typ (faktura z KSEF) zamiast "faktura tradycyjna".

Zgadza się.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...