Skocz do zawartości

detal bez kasy - jak księgować?

Polecane posty

Tak się składa, że zostało mi raptem kilkadziesiąt raportów na kasie fiskalnej, a okazuje się, że obecnie 99,9% wszystkich paragonów i tak mam rozliczane "poprzez rachunek bankowy" (czy to przelewem, czy pobraniem, czy cesją na pośrednika...) - czyli w zasadzie dopóki nie trafi się ktoś, kto zapłaci gotówką, to mogę nawet nie włączać kasy. Postanowiłem, więc przyoszczędzić na nowej kasie fiskalnej i od nowego roku księgować sprzedaż detaliczną bez niej... :-)

 

Pytanie do osób, które tak prowadzą działalność: jak to księgujecie? jakie są "dobre praktyki"?

 

Będę miał w Subiekcie paragony imienne z płatnością cesyjną lub przelewową. Czy księgujecie pojedyncze paragony, czy jakoś zbiorczo? Dziennie czy miesięcznie? A może rozdzielać na osobne dekrety na poszczególne formy płatności? (Osobno pobrania pocztowe, osobno inpostowe, osobno terminal, osobno przelewy zwykłe itd...) Jakby ktoś mógł się podzielić sprawdzonym rozwiązaniem... :-)

 

Obecnie nie księguję paragonów, tylko raporty dobowe z kasy fiskalnej, ale ich już nie będzie. (A w każdym razie - może trafi się jeden na miesiąc...)

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry,

import dokumentów do programu księgowego został opisany w artykule:

W celu prawidłowego zadekretowania importowanych dokumentów konieczne będzie skonfigurowanie schematu importu. Artykuły opisujące przykładowe schematy dekretacji dostępne są tutaj.

 

Częstotliwość księgowania jest głównie kwestią preferencji, a podział na poszczególne grupy może zostać zrealizowany np. przy wykorzystaniu pola Kategoria.

Edytowane przez Kacper Panek
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...