Skocz do zawartości

Sfera zdarzeniowa, pola własne pozycji, menu sferyczne, jakie plany odnośnie ich przyszłości?

Polecane posty

Dodaliście ostatnimi czasy, wiele fajnych funkcjonalności, jak w temacie, aczkolwiek, część z nich jest już w Laboratorium już od dłuższego czasu. Z czym wiąże się tak długie "trzymanie" ich tam? Czy wiadomo już, czy to będą funkcjonalności w wersji PRO, czy może jakieś dodatkowe opłaty, jak dla automatyzacji? Zaraz wchodzą jakieś Inspunkty. Jest jakaś spora rewolucja w cenniku NEXO i trochę nie wiadomo, czy funkcje, które dzisiaj się przygotowuje, lada dzień nie będą opłacalne ze względu na koszty waszych licencji na nie. Słyszałem też plotki o powrocie plusów, normalnie jak zmora z czasów GT. Nie chciałbym wprowadzać klientów na minę, w postaci dodania im fajnej funkcjonalności dzisiaj, która potem nie będzie działać, ze względu na zbyt wysoki koszt licencji, a programista kasę wziął i to on zostanie uznany za naciągacza.

  • Lubię to 1
Link to postu

Zacznę od tego, że cieszy mnie stwierdzenie :)  

W dniu 13.12.2023 o 13:37, Radomił Ząbik napisał:

wiele fajnych funkcjonalności

Laboratorium to jest miejsce, w którym sprawdzamy (czasami w sposób eksperymentalny) różne nowości w nexo. I dzięki feedbackowi między innymi z forum widzimy, czy dana funkcjonalność się podoba, czy też nie. Przypomnę w tym miejscu, że żeby skorzystać z Laboratorium należy zaakceptować regulamin, w którym jest napisane:

Cytat

Rozwój i zasady udostępniania funkcji po wycofaniu ich z Laboratorium zależy od Insertu, możliwe są m.in. następujące scenariusze:

  • Udostępnienie Funkcji w zakresie funkcjonalności standardowej linii programu.
  • Udostępnienie Funkcji w zakresie funkcjonalności linii InsERT nexo PRO.
  • Udostępnienie Funkcji odpłatnie w ramach Abonamentu na ulepszenia lub dodatkowo płatnej usługi/produktu.
  • Udostępnienie Funkcji odpłatnie w ramach Abonamentu na ulepszenia lub dodatkowo płatnej usługi/produktu wyłącznie w linii InsERT nexo PRO.
  • Porzucenie rozwoju Funkcji i rezygnacja z wprowadzenia jej do InsERT nexo.

W związku z tym poinformuję, że moduły, które są w Laboratorium takie jak:

  • Sfera zdarzeniowa
  • Raporty sferyczne
  • Filtry sferyczne
  • Profilowanie danych
  • Pola własne na pozycjach
  • Własne typy dokumentów
  • Menu sferyczne

będą po wyciągnięciu z Laboratorium modułami dodatkowo płatnymi i będą owinięte w wstążkę o nazwie "Pakiet PRO+". Nie trzeba będzie brać wszystkich razem, będzie można wybrać, te które są potrzebne (czyli wszystkie ;)), a cena będzie uzależniona od licencji i stanowisk. Natomiast wszelkie szczegóły, o tym co, jak i ile - podamy później, gdzie "później" to już na pewno 2024 i raczej nie początek przyszłego roku, bo wiadomo, że większy priorytet ma dla nas KSeF. Jedyne co mogę powiedzieć, to że będzie to opłata roczna za używanie danego modułu. 
Nie wykluczam, że w przyszłości będzie więcej tego rodzaju modułów, ale tutaj już zupełnie świadomie pozostawię temat owiany tajemnicą ;) 

  • Dziękuję 1
Link to postu

Rozumiem. Czyli muszę wstrzymać póki co przygotowywanie rozwiązań na podstawie tych rozszerzonych modułów, póki nie będzie jakiegoś pewnego cennika, a klient w pełni świadomy się na to zdecyduje. Trochę szkoda, bo zawsze tworzenie rozwiązań dla klientów, pozwalało lepiej przestudiować i wskazać też wam problemy i wpływać na rozwój w trakcie, a nie po fakcie. Osobiście, mimo iż wiem, że praca programisty nie jest darmowa, to średnio mi się podoba, że Insert też idzie drogą, abonamentu na wszystko, ale tutaj już wina nas, klientów, którzy się na to godzą.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...