Skocz do zawartości

ZK -> Zamówienie wysyłkowe


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Bartosz Rosa,

Polecane posty

Dzień dobry,

 

mam wersję 48.0 - używam przekształcenia ZK do Zamówienia wysyłkowego.

Sello nie pobiera adresu do wysyłki z ZK - mam wpisany jako Wprowadzony na dokumencie.

Czy to zamierzone, czy błąd?

 

Dodatkowo, po wybraniu towaru i chęci utworzenia przesyłki - waga przekracza mi dopuszczalną masę całkowitą - nie mogę podzielić pozycji na kilka paczek:

image.png.ec173520072b7430d32890a55c0d607f.png 

 

Dodatkowo nie dodaje wartości ubezpieczenia przesyłki - gdzieś nie skonfigurowałem? :)

 

P.S.

Wesołych Świąt!

Edytowane przez Krzysztof Gaiński
Link to postu
3 godziny temu, Krzysztof Gaiński napisał:

Sello nie pobiera adresu do wysyłki z ZK - mam wpisany jako Wprowadzony na dokumencie.

Mógłbym prosić o podesłanie zrzutu ZK z zamazanymi danymi osobowymi? Może być w prywatnej wiadomości.

 

3 godziny temu, Krzysztof Gaiński napisał:

Dodatkowo, po wybraniu towaru i chęci utworzenia przesyłki - waga przekracza mi dopuszczalną masę całkowitą

Waga całkowita jest naliczana na podstawie wagi zapakowanych sztuk. Jaka jest waga pojedynczej sztuki tutaj, zdefiniowanej w kartotece towaru?

3 godziny temu, Krzysztof Gaiński napisał:

Dodatkowo nie dodaje wartości ubezpieczenia przesyłki

Tutaj również bym prosił o wskazanie, czy ta wartość jest gdzieś na ZK czy chodzi o przepisanie wartości zamówienia do ubezpieczenia?

 

3 godziny temu, Krzysztof Gaiński napisał:

Wesołych Świąt!

Wzajemnie :) 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 20.12.2023 o 15:25, Bartosz Rosa napisał:

Mógłbym prosić o podesłanie zrzutu ZK z zamazanymi danymi osobowymi? Może być w prywatnej wiadomości.

 

Prześlę za chwilę w prywatnej wiadomości.

 

W dniu 20.12.2023 o 15:25, Bartosz Rosa napisał:

Waga całkowita jest naliczana na podstawie wagi zapakowanych sztuk. Jaka jest waga pojedynczej sztuki tutaj, zdefiniowanej w kartotece towaru?

Pobiera poprawnie z karty, chodzi mi o możliwość przerzucenia kilku sztuk do innej paczki, bo paczka nr 2 przekracza maksymalną masę przesyłek (30kg) - Tu już poradziłem, że jak dodam nową paczkę to przenosi pozostałe produkty :) Może warto dodać przycisk 'prawym' - podziel na następną paczkę?

 

W dniu 20.12.2023 o 15:25, Bartosz Rosa napisał:

Tutaj również bym prosił o wskazanie, czy ta wartość jest gdzieś na ZK czy chodzi o przepisanie wartości zamówienia do ubezpieczenia?

 

Chodzi o przepisanie wartości zamówienia do ubezpieczenia.

Edytowane przez Krzysztof Gaiński
Link to postu
3 godziny temu, Krzysztof Gaiński napisał:

Tu już poradziłem, że jak dodam nową paczkę to przenosi pozostałe produkty :) Może warto dodać przycisk 'prawym' - podziel na następną paczkę?

Domyślnie jest właśnie tak jak napisałeś, czyli niezapakowane produkty w paczce przy dodawaniu kolejnej automatycznie przenoszone są do następnej.

Dodatkowo w oknie pakowania jest więcej udogodnień.
Mżna przenosić wybrane pozycje poprzez przeciągnięcie całej pozycji

image.png.2a50435f3aca1ece50a2a0e31e896f12.png

lub też niezapakowane jeszcze sztuki przeciągając liczbę niezapakowanych sztuk.

image.png.111bd6b043dd046e4e4c009af20fbbb1.png

 

Link to postu
3 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Mieliśmy to w planach, ale postanowiliśmy nie komplikować życia :). Faktycznie jest to potrzebne mając do dyspozycji przeciąganie pozycji i sztuk?

 

To może dać po aktywacji w menu? Jak mam 6 urządzeń po 20kg, mogłoby rozbić na 6 paczek.

 

 

P.S.image.png.0625112eaaf0a2b6adf29eb5229f1781.png

Jakoś ten sposób dostawy można przypisać do form z ZK?

 

image.png.0a5e4bd46e835617d02b0b9712949012.png

 

Dodatkowo do sposobu płatności - pobranie = dany kurier.

 

Link to postu
2 minuty temu, Krzysztof Gaiński napisał:

To może dać po aktywacji w menu? Jak mam 6 urządzeń po 20kg, mogłoby rozbić na 6 paczek.

Planujemy dodać w przyszłości weryfikację wag, która będzie ostrzegać, lub też tworzyć/sugerować stworzenie nowej paczki jeśli waga przekracza limit. To powinno rozwiązać problem.

 

4 minuty temu, Krzysztof Gaiński napisał:

P.S.

Tak, ta ramka będzie usunięta w najbliższej wersji :). Pozostałość po budowie :) 

 

10 minut temu, Krzysztof Gaiński napisał:

Jakoś ten sposób dostawy można przypisać do form z ZK?

Sposoby dostawy w Sello NX i sposoby dostawy w dokumentach to są dwie niezależne rzeczy. Ze różnych względów, o których już kiedyś na forum pisałem, te słowniki są rozdzielone. Ale w planach jest ich połączenie, lub przynajmniej przenoszenie tych danych na dokumenty Subiekta.

 

Link to postu
33 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Ale w planach jest ich połączenie, lub przynajmniej przenoszenie tych danych na dokumenty Subiekta.

Byłoby super, żeby pobrania = transporty pobraniowe, przedpłaty i terminowe = transporty bez pobrania- ograniczy to nam ilość błędów.

 

Edytowane przez Krzysztof Gaiński
  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...