Skocz do zawartości

Synchronizacja cen i ilości towarów Subiekt nexo Pro

Polecane posty

W dniu 22.12.2023 o 13:30, Marta Poloczek napisał:

Witam,

czy jest możliwość synchronizacji cen oraz ilości towarów pomiędzy Subiekt nexo Pro a Sello NX?

Nie potrafie znaleźć takiej funkcjonalności, w tutorialu również nie ma o tym żadnej informacji.

Tak, programy działają na wspólnej bazie danych w rodzinie oprogramowania Nexo, zachęcam też do odwiedzenia strony: e-Pomoc techniczna - Dla użytkowników - InsERT 

Link to postu
43 minuty temu, Daniel Salamucha napisał:

Tak, programy działają na wspólnej bazie danych w rodzinie oprogramowania Nexo, zachęcam też do odwiedzenia strony: e-Pomoc techniczna - Dla użytkowników - InsERT 

Sprawdziłam wątki związane z cenami - niestety brak w nich konkretnej odpowiedzi i informacji. Proszę o wskazanie gdzie dokładnie znajdę krok po kroku jak ustawić z Subiekta NEXO Pro do Sello NX cennik oraz ustawię synchronizację, którą będzie można przesłać do Allegro. 

Link to postu
7 minut temu, Marta Poloczek napisał:

Sprawdziłam wątki związane z cenami - niestety brak w nich konkretnej odpowiedzi i informacji. Proszę o wskazanie gdzie dokładnie znajdę krok po kroku jak ustawić z Subiekta NEXO Pro do Sello NX cennik oraz ustawię synchronizację, którą będzie można przesłać do Allegro. 

Jeżeli nie udało znaleźć się pod tymi linkami odpowiedniego artykułu to niestety nie mamy takich tutoriali. W skrócie - Asortyment, który znajduje się w Subiekcie Nexo, można powiązać z daną ofertą internetową lub zamówieniem wysyłkowym i na tej podstawie system wie ile sztuk można wystawić lub przypisać do zamówienia. Jest też mechanizm cenników Subiektowych, gdzie można do danego asortymentu np. stworzyć osobne cenniki.  Mamy również wbudowany mechanizm zmian oczekujących, który w Sello NX może dynamicznie wysyłać zmiany do serwisu Allegro, np. zmieniać cenę lub ilość sztuk. 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.12.2023 o 09:53, Marta Poloczek napisał:

Sprawdziłam wątki związane z cenami - niestety brak w nich konkretnej odpowiedzi i informacji. Proszę o wskazanie gdzie dokładnie znajdę krok po kroku jak ustawić z Subiekta NEXO Pro do Sello NX cennik oraz ustawię synchronizację, którą będzie można przesłać do Allegro. 

I jeszcze jedna ważna sprawa do tego, taka typowa automatyczna synchronizacja działa tylko z poziomu stanów magazynowych, ceny należy ręcznie synchronizować, tak jak wyżej za pomocą np. mechanizmu zmian oczekujących. Automatyzacje cen dopiero planujemy w naszym zespole, do wątku został przypięty bot, który poinformuje o wdrożeniu tej funkcji. 

Edytowane przez Daniel Salamucha
Link to postu
43 minuty temu, Daniel Salamucha napisał:

I jeszcze jedna ważna sprawa do tego, taka typowa automatyczna synchronizacja działa tylko z poziomu stanów magazynowych, ceny należy ręcznie synchronizować, tak jak wyżej za pomocą np. mechanizmu zmian oczekujących. Automatyzacje cen dopiero planujemy w naszym zespole, do wątku został przypięty bot, który poinformuje o wdrożeniu tej funkcji. 

Dobrze rozumiem - ceny na każdym produkcie należy zmienić ręcznie?

 

W jaki sposób mogę powiązać już wystawioną aukcję na allegro i zaciągnięto do Sello z takim samym produktem w NEXO pro aby stany się synchronizowały automatycznie? Próbowaliśmy - dla przykładu - Monitor Dell P2419H (symbol taki sam w allegro i subiekcie) w Subiekcie zaznaczona informacja wystaw na aukcjach ale nie widzę powiązania między aukcją z tym produktem a samym produktem. Sprzedaliśmy 1szt. brak automatycznej synchronizacji - w systemie Sello opcja włączona.

 

Czy coś jeszcze należy włączyć co nie jest oczywiste?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Czy coś zmieniło się z tą synchronizacją cen? Ogólnie to jestem w szoku że za tak niedopracowany system już są jakieś płatne abonamenty... przecież to wszystko jest w proszku na etapie bardzo wczesnych testów :

Jak zrobić cos takiego aby mieć inny cennik dla allegro i inny do innych kanałów sprzedaży? Nie chodzi mi o samo utworzenie cenników bo to jest jasne z poziomu nexo tylko jak wskazać sello nx z jakim cennikiem ma synchronizować towary i czy taka opcja jest już wymyślona??

Link to postu
W dniu 4.01.2024 o 12:18, Marta Poloczek napisał:

Dobrze rozumiem - ceny na każdym produkcie należy zmienić ręcznie?

 

W jaki sposób mogę powiązać już wystawioną aukcję na allegro i zaciągnięto do Sello z takim samym produktem w NEXO pro aby stany się synchronizowały automatycznie? Próbowaliśmy - dla przykładu - Monitor Dell P2419H (symbol taki sam w allegro i subiekcie) w Subiekcie zaznaczona informacja wystaw na aukcjach ale nie widzę powiązania między aukcją z tym produktem a samym produktem. Sprzedaliśmy 1szt. brak automatycznej synchronizacji - w systemie Sello opcja włączona.

 

Czy coś jeszcze należy włączyć co nie jest oczywiste?

Obecnie tak, tylko ręcznie można zmienić cenę w ofercie pojedynczej, a synchronizacja stanów jest opisana - trzeba włączyć automat systemowy i uzupełnić oferty odpowiednimi cechami.

Edytowane przez Daniel Salamucha
Link to postu
1 godzinę temu, Melox PL napisał:

Czy coś zmieniło się z tą synchronizacją cen? Ogólnie to jestem w szoku że za tak niedopracowany system już są jakieś płatne abonamenty... przecież to wszystko jest w proszku na etapie bardzo wczesnych testów :

Jak zrobić cos takiego aby mieć inny cennik dla allegro i inny do innych kanałów sprzedaży? Nie chodzi mi o samo utworzenie cenników bo to jest jasne z poziomu nexo tylko jak wskazać sello nx z jakim cennikiem ma synchronizować towary i czy taka opcja jest już wymyślona??

 

Synchronizacji cen jeszcze nie ma, temat będzie rozwijany (mamy to w planach) i prawdopodobnie cennik będzie można przypisać do oferty.

Link to postu
4 godziny temu, Daniel Salamucha napisał:

Obecnie tak, tylko ręcznie można zmienić cenę w ofercie pojedynczej, a synchronizacja stanów jest opisana - trzeba włączyć automat systemowy i uzupełnić oferty odpowiednimi cechami.

Mam pytanie jak działa ta synchronizacja stanów... zrobione jest wszystko zgodnie z instrukcją ale... Towar aktywny pobrany po raz pierwszy z allegro ze starego konta - stan 100szt. Powiązanie importowanego towaru do sellox nx zrobione z towarem z kartoteki nexo bezproblemowo. Fizycznie w nexo jest 20szt. I teraz pytanie czy synchronizacja powinna wywołać natychmiast zmianę w sello nx (a następnie koncie allegro) na 20szt.? Czy kiedy ta zmiana nastąpi? Bo u mnie ta zmiana nie dokonuje się...

Link to postu

Automat wyliczający stany w ofercie uruchamiany jest po zmianie stanu bądź dostępnych (zależnie od wyboru). W najbliższej wersji mamy przewidziane dodanie mechanizmu umożliwiającego ręczne wyzwolenie takiej synchronizacji, której można właśnie użyć w momencie włączenia automatów a zanim nastąpi jakikolwiek ruch na magazynie lub zmiana w towarze.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...