Skocz do zawartości

Minimalne marże

Polecane posty

Pytanie za 100 pkt, powiedzmy że nie interesuje mnie ustawianie na asortymencie minimalnych marż i przeliczania cen z ich uwzglednianiem. Po prostu wpisuje towar, cenę ewidencyjną i podaje albo cenę sprzedaży albo narzut. Czy wyjściem jest ustawienie minimalnej marży na 0% czy jest jakiś inny sposób,bo wyłączyc tego się raczej nie da ?

Link to postu

Najlepiej byłoby dodać nowy cennik główny z danymi domyślnymi jak poniżej:

 

001.jpg

 

W tym momencie Sposób wyliczenia: wg marży jest naszym procentowym narzutem od Ceny ewidencyjnej. Oczywiście powinna być ona najpierw uzupełniona ręcznie na towarach i usługach. Jeżeli chcemy, żeby była równa cenie ewidencyjnej, to tą wartość zmieniamy na 0%.

Edytowane przez Mateusz Włudyka
Link to postu

Tak, ja tez tak generuje cenniki i ceny jak wskazal pan Mateusz.

 

Dnia 28.12.2016 at 12:24, Mateusz Włudyka napisał:

Oczywiście na wyżej wymienionym przykładzie cena z cennika będzie wynosiła (Cena ewidencyjna * 110%), aby uzyskać faktyczną cenę równą cenie ewidencyjnej przy sposobie wyliczania Wg marży wskazujemy kwotę 0%.

 

Chcialbym tylko sprostowac ze cena bedzie wynosic 111.11% ceny ewidencyjnej. Cena = (Cena Ewidencyjna / (100% - 10% marzy))

 

Pozdrawiam.

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

U mnie to niestety nie działa. Mianowicie, przy zmianie ceny kartotekowej zmienia mi narzuty! Jakie powinny być ustawienia cennika, aby wszystko działało jak w Subiekcie GT?

 

Dodatkowo, chciałbym zmienić cenę sprzedaży liczoną z "od netto" do "od brutto". Powoduje to przeliczenie całego cennik i kompletny rozjazd.

I kolejne pytanie, jak masowo zmienić minimalną marżę na 0%, i to tego by żaden produkt nie zmienił ceny?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...