Skocz do zawartości

Czy do pracy zdalnej Subiekt Nexo musze otworzyc porty do SQL, SUZ?

Polecane posty

Witam,

 

Poprosiłem lokalnego operatora, który dostarcza mi swiatłowód do 2 lokalizacji oddalonych od siebie z 80m, aby przekierował port żebym mógl się skomunikować z serwerem gdzie jest baza Subiekta. 

 

1. W serwerze (PC) dalem adres statyczny IP i zrobilem regułę w zaporze na odpowiedni port. Jeszcze nie udało mi sie nawiązać połączenia, co robie nie tak? 

2. Czy muszę rownież otwerać porty dla SUZ i SQL osobno ?

 

z góry dziękuje za sugestie.

Michał

Link to postu
1 godzinę temu, Zielarnia Na Zdrowie napisał:

1. W serwerze (PC) dalem adres statyczny IP i zrobilem regułę w zaporze na odpowiedni port. Jeszcze nie udało mi sie nawiązać połączenia, co robie nie tak? 

Nie wspomniał Pan o ustawieniu tego "odpowiedniego portu" dla serwera SQL. Nie wiemy czy jest poprawnie podawany adres serwera SQL. Zakładam, że przekierowanie portu przez operatora zostało również wykonane poprawnie.

 

2 godziny temu, Zielarnia Na Zdrowie napisał:

2. Czy muszę rownież otwerać porty dla SUZ i SQL osobno ?

Skoro to wie różne usługi to muszą działać na dwóch różnych portach, które muszą zostać otwarte, aby była możliwa komunikacja z nimi.

Link to postu

Ok rozumiem czyli na wszystkie usługi musi byc otwarty port - ok.  W odpowiedzi od operatora dostalem tylko info z adresem IP i portem który mu podałem wczeniej bo taki randomowo wybralem i wczesniej dodałem do reguły przychodzacej na zaporze. Jak ten serwer skomunikowac - proszę mi poradzic. Dzieki

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...